litex2010131PFC Litex

Литекс се изкачи на върха в класирането след великолепна победа с 4:2 като гост над Лудогорец. Оранжевите разнебитиха евро боеца на България и още до почивката водеха с 3 гола. Точни за успеха бяха Манолов, Бодуров, Джазула и Славчев.

Наставникът Златомир Загорчич бе принуден да се лиши от услугите на двама от основните си играчи в офанзивен план. Нападателят Джордан и халфът Петър Златинов останаха на резервната скамейка след като последните две седмици лекуваха контузии. Вирус пък извади в последния момент от групата и национала Илия Миланов.

В 8-мата минута Литекс изпусна отличен шанс да поведе в резултата. Цветанов намери непокрития Джазула, който стреля от въздуха, но топката срещна страничната греда. Десет минути по-късно обаче ловчанлии ликуваха. Тяхна светкавична контра завърши с отличен пробив на Ваюши отляво и пас в наказателното поле, където Манолов засече топката за 0:1.

В ответната атака домакините също нацелиха страничния стълб след удар на Мисиджан. В 25-тата минута оранжевите смълчаха за втори път трибуните. Капитанът Бодуров вкара хитро с глава след прецизно центриране от фаул на Джазула. След това Марселиньо от разградчани показа бразилска техника, но шутът му профуча край вратата.

В 30-тата минута на стадиона в Разград се случи нещо невиждано през последните години по футболните терени на България – бе отсъдена първа дузпа срещу Лудогорец в 73-тия мач в елита! Ваюши изведе отляво Манолов бе повален Моци, а Джазула хладнокръвно реализира наказателния удар за 0:3. До края на полувремето домакините създадоха едно опасно положение, но стражът Александров прояви невероятен рефлекс и изби удара с глава на Марселиньо.

Лудогорец намали резултата след почивката с красив гол на Мисиджан в 51-та минута, който не бе блокиран на време и с топовен шут се разписа. През втората част играта се поизнерви, като домакините получиха над половин дузина жълти картони. Ловчанлии разчитаха на контраатаки и при повече концентрация и шанс спокойно можеха да отбележат още 3-4 гола. В края на срещата домакините провокираха масово меле, завършило с червени картони на Бодуров и Кишада. Преди това Дяков бе съумял да оформи от дузпа крайното 2:4 в двубоя.

Лудогорец – Литекс 2:4

0:1 Манолов (18)
0:2 Бодуров (23)
0:3 Джазула (30) д.
1:3 Мисиджан (51)
1:4 Славчев (80)
2:4 Дяков (86) д.

Съдия: Ивайло Стоянов
Стадион: Лудогорец Арена

Лудогорец: 21. В.Стоянов, 20. Шоко, 5. Барт, 27. Моци, 80. Кайсара, 8. Ешпиньо, 18. Дяков, 84. Марселиньо (84 – Платини), 7. М.Александров (76 – Абало), 93. Мисиджан, 9. Безяк (53 – Кишада)

Треньор: Стойчо Стоев

Литекс: 30. Е.Александров, 16. Попов, 4. Божиков, 5. Бодуров, 3. Недялков, 6. Славчев, 21. Цветков, 14. Ваюши (87 – Десподов), 10.Джазула (Златинов – 70), 11. Манолов, 77. Цветанов (90+2 – Руменов)

Треньор: Златомир Загорчич
Жълти картони: Шоко (21), Мисиджан (25), Моци (30), Дяков (32), Джазула (42), Марселиньо (45), Цветков (56), Кайсара (65), Александров (67), Барт (71)

Червени картони: Бодуров (90), Кишада (90)