Приключиха Националните ученически състезания по авио- и ракетомоделизъм за 2021 год., организирани от Министерството на образованието и науката, с подкрепата на Община Ловеч и Българска федерация по авио- и ракетомоделизъм. При променливи метеорологични условия на 15 и 16 май се проведоха стартовете при авиомоделистите.

Със своите индивидуални успехи авиомоделистите от Моделклуб-Ловеч извоюваха, за поредна година, отборно първо място при децата и второ място при юношите.

В съботния ден кордовите моделисти  на Моделклуб-Ловеч водиха надпревара на асфалтовата площадка зад Спортната зала в град Ловеч. В клас акробатични модели Павел Николов от ОУ ,,Васил Левски” завоюва сребърен медал. При юношите Божидар Дочев от ППМГ се класира трети със скорост 158 км/ч при скоростните авиомодели.

В същия ден след обяд на площадката край с. Горан стартираха моделите с радиоуправление. В клас F5J-J, радиоуправляеми планери,  Мартин Малкодански зае второ място. Стартовете на Акробатичните радиоуправляеми модели бяха отложени за следващия ден поради силния дъжд.

В неделния ден на полигона с. Вълчитрън, община Плевен, Мартин Малкодански показа класа и извоюва златния медал. В категория свободно летящи модели за деца Даниел Пейков от ОУ,, Христо Никифоров” бе категоричен и в двата класа F1H, свободнолетящи планери,  и P30, гумено-моторни авиомодели, спечелвайки златните медали.

При юношите Виктория Пейкова (ППМГ) зае първо място в клас F1B гумено-моторни авиомодели. При свободнолетящите планери  клас тя води оспорвана надпревара за първото място до последния старт. Влошаващите се метеорологични условия и изтичащото време за старт я доведе до сребърен медал. Божидар Дочев стартира в трудния клас F1P таймерни авиомодели и зае второ място.