В петък в Ловеч започна петата общинска конференция по предучилищно възпитание „Водим бъдещето за ръка”, съобщават от Общината. Научно-практическата конференция има за цел да отговори на съвременните предизвикателства пред българското предучилищно образование чрез съхраняване и обогатяване на традицията, както и чрез популяризиране на добрия педагогически опит и творчески потенциал на учители в детската градина и на педагога в детската ясла. Задачата на предучилищните педагози, изведена като водеща на форума, е непрестанното повишаване на професионалната компетентност в съответствие с потребностите, произтичащи от динамиката на науката, общественото развитие, промяната в нагласите и мотивацията за учене през целия живот.

18 доклада ще изнесат на конференцията директори и учители в детските градини и ясли в община Ловеч. Ще се дискутира по 8 теми – „Детска градина и социална среда”, „Аз, детският учител, в 130-годишната история на българското предучилищно възпитание”, „Традиции и иновации в обучението и възпитанието на децата от 3- до 6-годишна възраст”, „Квалификация на педагогическите кадри – състояние, проблеми, перспективи”, „Творчеството на детския учител, породено от педагогическата практика”, „Съвременни предизвикателства пред българското ранно предучилищно възпитание (яслена възраст), традиции и иновации във възпитанието на децата от 1- до 3-годишна възраст”, „Социокултурна интеграция чрез обучение и възпитание” и „Нови технологии”.

Следващият етап на конференцията е областният, той ще се проведе в периода 21-23 март в Тетевен. „Ще бъде радостно за нас, ако след областния кръг представители на община Ловеч вземат участие в националната конференция във Велико Търново от 25 до 28 април” – каза днес в приветствието си към предучилищните педагози зам.-кметът на Ловеч Пламен Петков. Той увери, че те и занапред ще усещат подкрепата и доверието на община Ловеч, за да растат авторитетът и самочувствието им. „Наша важна цел е да откриваме и отстраняваме проблемите в най-ранното обучение и възпитание на децата, непрекъснато да подобряваме тяхното благосъстояние и да съдействаме за образователните им постижения – каза още зам.-кметът. – А предучилищното възпитание продължава да бъде сред основните приоритети на община Ловеч.” Това, което занапред ще правим заедно с община Ловеч, е създаване на все по-добри условия за качествено провеждане на учебно-възпитателния процес, допълни председателят на общинския съвет Корнелия Маринова.

Преди това участниците в конференцията бяха зарадвани приятно с появата на възпитаници на ЦДГ „Мария Сиркова”, които им поднесоха твърде вълнуващ поздрав. Децата показаха, че учителите им са ги научили на най-ценното за един българин – особено емоционално те изпяха: „Има много красиви места, но България е само една, моя прекрасна страна”.

Общинската конференция „Водим бъдещето за ръка” продължава своята работа и в момента.

 

1 коментар

  1. Българинът яде бой като малък, а като порасне – си връща. Насилието е национална черта, уважаван спорт и част от ценностната ни система
    По-лош от тигъра човекоядец е само лошият родител. Това гласи една индийска мъдрост. Тогава излиза, че 67 на сто от българите са по-страшни от кръвожадните хищници.
    Шамарът е вездесъщ и универсално средство. Прилага се, когато детето не иска да яде надробената супичка. Когато иска да му купят нещо. Когато е взело куклата на друго дете и не иска да му я върне. Когато се е напишкало. Когато хвърля пясък с лопатката. Когато ви дърпа към сладоледената къща в мола. Детското „искам” е причина да бъде изобретена шамарената фабрика.

    …Аз съм човекът, който носи болка в очите си
    Аз съм човекът, който винаги крие сълзите си
    Аз съм човекът, който живя в страх и насилие толкова време
    Аз съм човекът, разрушен от това бреме
    Аз съм човекът, който се давеше в презрение
    Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение
    Аз съм човекът, когото мачкаше за забавление
    Аз съм човекът – от твоето поколение…

    http://frognews.bg/news_43666/Pedagogicheska_poema_za_Todorka_Boeva/

Comments are closed.