PFC Litex

С нахъсана игра и точен мерник, Литекс смаза Етър с 4:0 при гостуването си в Търново.

Наставникът Христо Стоичков направи една промяна в обичайния стартов състав, пускайки в атака още един нападател. В игра като титуляр се появи най-новото попълнение Исмаил Иса, който заформи тандем с голмайстора Заков. Оранжевите отчаяха съперника с два гола още до почивката, дело на Цветков и Иса. И през втората част Литекс не пожали домакините и с нови две попадения на Заков и Ваюши доведе нещата до разгром.

Още в 9-тата минута оранжевите поведоха в резултата. Георги Миланов открадна топката пред наказателното поле и пусна към връхлитащия Александър Цветков, който хладнокръвно насочи коженото кълбо в мрежата за 0:1. Двайсетина минути по-късно ловчанлии можеха да си осигурят още по-надежден аванс, но лесно пропиляха отлична възможност за гол. Иса изведе Г. Миланов сам срещу вратаря, но вместо да го разстреля от упор, националът реши да комбинира с Галин Иванов и опасността пропадна. В 33-тата минута пред Литекс се отвори нова идеална възможност за попадение. Петдесет метров рейд по десния фланг на Страхил Попов завърши с перфектен пас към непокрития Иса, който обаче от 10-тина метра би слабо и стражът Димитров безпроблемно спаси. В 45-тата минута Иса показа голаджийския си нюх и покачи резултата за 0:2 след като бе изведен в коридор от Цветков.

Литекс започна агресивно и второто полувреме. Воле на Г. Миланов бе спасено с мъка от вратаря на домакините. В 56-тата минута натискът на гостите даде резултат и разликата набъбна на 0:3. Герасим Заков направи двойно подаване с Иса и от малък ъгъл технично препарира Димитров. Литекс не спря да атакува и да търси още голове. В 65-тата минута с първото си докосване на топката резервата Ваюши се разписа красиво с шут от 20 метра за 0:4.

Етър – Литекс 0:4
Стадион: Ивайло, 5000 зрители
Съдия: Ахмед Ахмед

Етър: 88. Димитров, 16. Гайдаро (21, Станкев), 6. Т.Трифонов, 13. Гаджалов, 28. Атанас Атанасов, 4. Н.Петров, 7. Анев, 30. Маркес, 23. Жандре (57, Трифонов), 14. Садула, 9. Луис Едуардо (78, Пивати)

Старши треньор: Цанко Цветанов

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 16. Попов, 18. И.Миланов, 33. Бодуров, 21. Цветков, 23. Йеленкович (70, Хасани), 17. Г.Миланов, 77. Г.Иванов (68, Колев), 9. Иса (60, Ваюши), 10. Заков

Старши треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Цветков (9, 0:1), Иса (45, 0:2), Заков (56, 0:3), Ваюши (65, 0:4)