PFC Litex

Литекс разгроми с 6:2 Локо (Пд), но няма да играе в евротурнирите заради победата на Черноморец в Монтана. По два гола за победата на ловчанлии отбелязаха Галин Иванов и Светльо Тодоров. По веднъж се разписаха Сандриньо и Петър Занев. Точни за “черно-белите” бяха Христо Златински и Даксон. Пловдивчани пък чакаха Лудогорец да стане шампион, за да получат права за участие в квалификациите на Лига Европа.

Литекс поведе с първото си по-сериозно положение. В 14-ата минута Светльо Тодоров и Петър Занев направиха отлично двойно подаване, при което защитникът изкочи сам срещу Иван Караджов. Националът не се полакоми и намери Галин Иванов, който на празна врата откри – 1:0. Последваха силни минути за домакините, като веднъж Йошев в последния момент изчисти в корнер преди Тодоров да стреля, а шут на Янев от 25 метра профуча на милиметри от дясната греда. “Черно-белите” изравниха резултата в 26-ата минута. Даксон изведе Златински сам срещу Пиргов и халфът с левия крак прати топката в мрежата. 60 секунди по-късно ловчанлии отново водеха в резултата. След центриране на Страхил Попов отдясно Светльо Тодоров майсторски свали с гърди топката на непокрития Сандриньо и бразилецът от заби. Последваха нови пропуски на Тодоров и Иванов, за да се стигне до 38-ата минута, когато гостите отново стигнаха до равенството. Даксон направи Илко Пиргов безпомощен със силен шут по земя от близо 30 метра.

На почивката Христо Стоичков извади Сандриньо и на негово място вкара Момчил Цветанов. Именно младежкият национал пропусна да направи резултата 3:2. Тодоров центрира отдясно в наказателното поле, където Янев не успя да стреля, но топката стигна до Цветанов, който от един метър не успя да преодолее Караджов. Локомотив отговори с опасен удар на Даксон от линията на наказателното поле. В следващите минути “оранжевите” натиснаха и усилията им бяха възнаградени. В 54-ата минута Галин Иванов сложи топката на главата на Тодоров, за когото не бе трудно да направи Караджов безпомощен – 3:2. Малко след това отново Светльо Тодоров заби втория си гол в мача. Нападателят този път засече добро центриране на Момчил Цветанов отляво. Галин Иванов отбеляза втория си гол в мача в 72-ата минута. Халфът направи самостоятелен пробив и от нулев ъгъл в наказателното поле изненада Иван Караджов за 5:2. Десет минути преди последния съдийски сигнал Даксон можеше да намали резултата, но негов удар от фаул се отби от външната страна на лявата греда. Малко след това и пред Карвальо се откри добра възможност, но нападателят от чиста позиция прати топката над напречната греда. Крайното 6:2 фиксира Петър Занев, който с красив удар от границата на пеналта не остави никакъв шанс на Караджов.