PFC Litex

Отборът на Литекс се класира за 1/8 финалите за Купата на България , отстранявайки пловдивския Локомотив. И в реванша момчетата на Камата смачкаха с игра съперника си, но по стар навик вкараха само малка част от многото си положения. А те и в този мач изобилстваха, но гредите, отличните изяви на вратаря  Кунчев и разконцентрираността  на ловешките нападатели, спасиха гостите от разгром. За победата се разписаха Исмаил Иса и Георги Миланов. В последните минути официален дебют за Литекс направи 18 годишният юноша от Академията Кристиян Петков

Наставникът Христо Стоичков заложи на единадесеторката,която разгроми миналата седмица Пирин ГД с 5-0. На пейката остана лекувалият през последните дни травма капитан Небойша Йеленкович, контузия не позволи и на Страхил Попов да играе.

Литекс започна по-активно мача и рано поведе в резултата.В 14-та минута  Исмаил Иса се извиси с глава и порази мрежата, засичайки перфектно центриране от дясно на Ваюши. В 27-та минута нападателят не отигра по-най-добрия начин отлична ситуация за гол.Иса нахлу в наказателното поле, но вместо да подаде на своите съотборници Г.Миланов и Цветанов, които бяха на празна врата, той реши да стреля и стражът Кунчев спаси удара му от упор. При повече концентрация в 35-та минута Иса вече можеше  да е  записал хеттрик. Таранът изтърва нов идеален шанс след като получи пас от Миланов на точката за дузпата, но Кунчев отново прояви рефлекс.

Оранжевите тръгнаха силно и след почивката, но пак с уникален двоен пропуск. Ваюши уцели дясната греда отблизо, а при добавката и Чико Цветанов стреля в страничния ляв стълб. Гостите определено имаха голям късмет и в 54-та минута, когато Иса засече прострелно центриране на Ваюши, но топката бе изчистена с мъка от голлинията от вратаря. После и националът Миланов си опита шута от границата на пенала, но коженото кълбо мина опасно край гредата. Пловдивчни бяха доста беззъби и по никакъв начин не застрашиха вратата на Илко Пиргов, предпочитайки да играят по-прибрано и повече да рушат неспирните атаки на ловчанлии.

В 77-та минута домакините предрешиха мача с гол от дузпа на Георги Миланов. Националът се реваншира за пропуска си от бялата точка миналия уикенд и хладнокръвно вкара наказателния удар, отсъден за нарушение срещу Галин Иванов.До края Литекс продължи  с натиска си.Близо до нови попадения бяха Г.Иванов  и Иса, но Стефано Кунчев опази своите от разгром.

Литекс – Локомотив ПД 2:0

Стадион: Градски, Ловеч – 1000 зрители
Главен съдия: Никола Попов

Литекс: 1. Пиргов, 3. Недялков, 4. Божиков, 6. Славчев, 9. Иса (86-Кристиян Петков), 14. Ваюши (61-Г. Иванов), 17. Г. Миланов, 18. И. Миланов, 21. Цветков, 27. Цветанов (70-Йеленкович), 33. Бодуров – К

Треньор: Христо Стоичков

Локо ПД: 1. Кунчев, 5. Ковачев, 15. Стамов, 55. Кавдански, 16. Златински – К, 26. Дюлгеров (57-Дюлгеров), 33. Атанасов, 4. Абушев, 9. Курдов (75-Запрянов), 89. Маламов, 88. Стефанов

Треньор: Стефан Генов

Жълти картони: Георги Стефанов (24), Дюлгеров (29), Кавдански

Голмайстор: Иса (14, 1:0), Г.Миланов (77, 2:0 д.)