PFC Litex

Литекс нокаутира Монтана като гост с 3:1. На традиционно неудобния терен в северния град оранжевите бяха по добрият тим, но пропуснаха още по-изразителна победа. Над всички в двубоя беше халфът Георги Миланов. Националът изнесе рецитал на съперника, наказвайки го с 3 гола. Хеттрикът на младока дойде след две красиви попадения от фаул и едно от дузпа.

Наставникът Христо Стоичков стартира мача с известни промени в състава. Той заложи в нападение на тандема Иса – Заков, а по крилата действаха Ваюши и Г. Миланов. Втори пореден двубой като титуляр започна и младокът Симеон Славчев, който този път замени в халфовата линия наказания капитан Небойша Йеленкович.

Напористата игра на оранжевите даде резултат в 15-та минута. Тогава Георги Миланов бе спънат на границата на наказателното поле. Националът изпълни прецизно пряк свободния удар, прокарвайки хитро топката покрай стената за 0:1. В 35-та минута Иса можеше да предреши изхода на двубоя. Той бе изведен отлично от Славчев фронтално срещу вратата, но си поведе силно топката и стражът на домакините предвидливо се намеси.

Полувремето отиваше към своя край, но като че ли поуспокоени от аванса си, ловчанлии подцениха една безобидна ситуация и допуснаха изравняване в 40-та минута, когато Георги Пашов наказа грешка на Божиков. В даденото продължение на първата част Литекс създаде две отлични ситуации за нов гол. Първо вратарят Сендо отрази силен шут отдалеч на Г. Миланов, а при последвалия корнер топката се озова в Иса, но и неговият удар бе спасен.

Литекс излезе решен след почивката твърдо да спечели мача. В 59-та минута оранжевите поведоха с 2:1 след попадение от дузпа на Г. Миланов. Полузащитникът, който бепше най-добър на терена, реализира хладнокръвно наказателния удар, отсъден за спъване на Иса. Пет минути по-късно рециталът на национала продължи. Той оформи своя хеттрик за 3:1 с виртуозно изпълнение на фаул от 30 метра, с което не даде никакъв шанс за реакция на Сендо.

Ловчанлии не спряха да атакуват. В 70-та минута Ваюши надбяга отбраната, но със сетни сили вратарят на домакините предотврати нов гол, а после се намеси успешно и при добавката на Галин Иванов. До края на срещатата Литекс изпусна да разгроми съперника си. Шанс да вкара се отвори и пред Божиков, а в 88-та минута стопроцентова възможност имаше и пред Галин Иванов, но вратарят на Монтана прояви рефлекс и спаси топовния му удар.

Монтана – Литекс  1:3

Огоста, 500 зрители

Монтана: 12. Сендо, 2. Мечечиев (Петков – 58), 6. Сечков, 20. Ковачев, 14. Личков, 8. Илиев, 22. Костадинов, 17. Пашов, 7. Тодоров, 18. Христов, 9. Антонов

Треньор: Атанас Джамбазки

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 9. Иса (Башов – 82), 6. Славчев, 10. Заков (Иванов – 62) , 14. Ваюши, 16. Попов, 17. Г.Миланов (Недялков – 74), 18. Ил.Миланов, 21. Цветков, 33. Бодуров

Треньор: Христо Стоичков

Жълти картони: Ковачев (28), Божиков (50)

Голмайстори: 1:0 Георги Миланов (15), 1:1 Георги Пашов (40), 1:2 Георги Миланов (59), 1:3 Георги Миланов (64)

Главен съдия: Ахмед Ахмед