PFC Litex

Литекс победи с 5:0 Калиакра в мач, който можеше да спечели с двуцифрен резултат. Два гола отбеляза Светльо Тодоров, а по веднъж се разписаха Георги Миланов, Армандо Ваюши и Момчил Цветанов. Дебют за ловчанлии направиха Кирил Динчев и 15-годишния талант от школата Кирил Десподов.

Веднага след първия съдийски сигнал играчите на Христо Стоичков натикаха съперника в наказателното поле. Атаките към Добрев се редяха една след друга, но чистите положения липсваха. Пред Светльо Тодоров се разкриха две възможности, но капитанът на ловчанлии не се възползва. Галин Иванов също имаше шанс, но шутът му от фаул встрани от наказателното поле излезе в аут. Така се стигна до 23-ата минута, когато “оранжевите” поведоха. Ангел Маджиров фаулира Светльо Тодоров в наказателното поле и нападателят превърна отсъдената дузпа в гол. Литекс продължи да натиска и скоро можеше да води с 2:0. Момчил Цветанов обаче не успя да уцели вратата след добър самостоятелен пробив. Галин Иванов пък бе изведен сам срещу вратаря от Никасио, но халфът не можа да преодолее Добрев. Две минути преди края на първото полувреме домакините решиха всичко. Георги Миланов простреля стража на Калиакра с перфектен шут от границата на наказателното поле.

Второто полувреме започна, както първото. Литекс се хвърли в атака и беше близо до трети гол още в 48-ата минута. Динчев намери отлично Иванов в наказателното поле на Калиакра, но последният сбърка в завършващия пас. 60 секунди по-късно Марсело Никасио пробва късмета си от фаул, но топката профуча на милиметли от дясната греда. Последваха последователни пропуски на Светльо Тодоров и Момчил Цветанов. Калиакра погледна по-смело към вратата на Пиргов, но хората на Радостин Трифонов така и не успяваха да застрашат стража на ловчанлии. Добра атака на Литекс в 62-ата минута можеше да завърши с попадение. Динчев отлично центрира в пеналта на каварненци, където Никасио стреля с глава, но Добрев бе пласиран добре и спаси. В 69-ата минута все пак резултатът стана класически. Светльо Тодоров заби красив гол с удар от въздуха. Малко след това ветеранът отстъпи място на 15-годишния Кирил Десподов, чиито отигравания предизвикаха аплодисментите на публиката. Друга резерва – Армандо Ваюши, пък доведе резултата до 4:0 в 78-ата минута. Той се възползва от добър пас на Цветанов, елиминира защитник и прати топката в мрежата. Чико ознамунева добрата си игра с гол за 5:0 пет минути по-късно. Младежкият национал препарира Добрев с красив удар встрани от наказателното поле. До края уникални пропуски на ловешките нападатели не позволиха Калиакра да си тръгне тотално разгромен.

ЛИТЕКС – КАЛИАКРА    5:0

Градски стадион в Ловеч, 500 зрители

ЛИТЕКС: 1. Пиргов, 2. Динчев, 4. Божиков, 5. Итуа, 6. Жос (64-8. Колев), 9. Тодоров (72-20. Десподов), 17. Г. Миланов, 27. Цветанов, 33. Бодуров, 77. Иванов (57-14. Ваюши), 99. Никасио
Треньор: Христо Стоичков

КАЛИАКРА: 1. Добрев, 5. Костов (50-20. Коруджиев), 8. Андонов, 10. Яшар, 14. Райчев, 16. Цачев, 17. Кичуков, 21. Маджиров, 22. Садула (74-30. Бонев), 23. Заков, 24. Събев (79-13. Уеа)
Треньор: Радостин Трифонов

Голмайстори: 1:0 Тодоров (23 д), 2:0 Г. Миланов (41), 3:0 Тодоров (69), Ваюши (78), 5:0 Цветанов (83)

Жълти картони: Маджиров, Андонов (Калиакра)

Главен съдия: Георги Димитров
Помощници: Иван Вълчев, Мартин Ангелов