litex411141PFC Litex

Литекс отстъпи с 0-2 като гост на Берое в 14-ия кръг на „А“ група. Под Аязмото оранжевите се представиха по-добре отколкото при последните си две гостувания на Локо Пд и ЦСКА, но това не се оказа достатъчно да си тръгнат поне с точка от Стара Загора. Без да бъдат надиграни, ловчанлии паднаха след два леки гола на Елиаш, дошли от безобидни ситуации в наказателното поле. След загубата Литекс заема 5-то място в класирането с 22 точки.В следващия кръг момчетата на Красимир Балъков играят в Ловеч с Ботев Пд.

Още в 8-та минута Литекс бе на път да открие в резултата. Оранжевите организираха многоходова атака, с която матираха домакинската отбрана, но завършващият удар на Руменов бе изчистен с шпагат от почти самата голлиния. Четири минути след това беройци също създадоха стопроцентова възможност за гол, но Баривиера се намеси перфектно срещу излезлия очи в очи с него Керкар.

В 16-та минута Джордан получи топката пред пенала и стреля, но тя мина на сантиметри от дясната греда. В 28-та минута ловчалии допуснаха попадение в мрежата си от наглед безобидна ситуация. Елиаш да Силва засече топката с глава след центриране от ляво и я прати в десния ъгъл за 1-0.

Оранжевите можеха да върнат бързо гола в 35-та минута. Тогава след разиграване в наказателното поле, топката стигна до в намиращия се в отлична позиция за стрелба Ваюши, но албанецът не успя да отправи точен удар.

Второто полувреме започна с положение за Берое, при което Баривиера отрази удар на Елиаш. Стражът се намеси авторитетно и в 65-та минута, изпреварвайки откъсналия се национал Венци Христов. В 68-та минута домакините поведоха с 2-0. След центриране от фаул и разбъркване в пенала, Елиаш се оказа най-съобразителен в мелето и отблизо се разписа.

Берое – Литекс 2-0

1-0 Елиаш (28)
2-0 Елиаш (68)

14 кръг „А“ група, стадион „Берое“-Ст.Загора, Гл.съдия: Г.Йорданов

Берое: Макенджиев, Пенев, Иванов, Зафиров, Мунин, Костадинов, Н’Диайе, Елиаш(84-Спировски), Керкар, Христов(89-Дяков), Костов(78-Бакалов)

Литекс: Баривиера, Стр.Попов, Менди (83′ – Недялков), Гълъбов, Божиков, Бумал, Кр.Малинов(69′ – Десподов), Руменов (83′ – Минчев), Ваюши, Джордан, Асприля