orientiranehemus1202166Мариян Каридов

От 04 до 07 февруари високо в Родопите, местността Беглика и язовир Широка поляна се проведе Държавното първенство по ски ориентиране. Клуб „Хемус“ – гр. Троян участва с девет състезателки и трима ветерани. Изключителен успех за момичетата – кошница с медали. Тези крехки и нежни, но изключително мотивирани състезатели, спечелиха 25 медала – 13 златни, 5 сребърни и 7 бронзови.

Всички имаха поне по един златен и още няколко други. Габриела Костова и Биляна Доневска завършиха с 4 медала, Цветослава Маринова и Десислав Маринова с по три, с три – но златни завършиха Веселина Христова и Вяра Данчева, която заслужи място в Националния отбор по ски-ориентиране за девойки и в началото на март ще дебютира на международната сцена. Пожелаваме ѝ успехи. Там ще бъде и още един троянец, Тачо, който ще защитава водещото си място в европейският и световен елит. Успехи и на него.

orientiranehemus1202164      Ветераните Христо Василев, Мариян Данчев и Мартин Коев добавиха към клубния актив още девет златни медала и клуб „Хемус“ завърши това ДП с впечатляващите 36 медала (22 златни, 7 сребърни и 7 бронзови). Честито и нови успехи.