Победителите в турнира на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“, провел се днес в Ловеч, награди областният управител Виктор Стойчев. Първото място в комплексното класиране спечели отборът на ІХ ОУ „Панайот Волов“ – Шумен, второто взе СУ „Никола Вапцаров“ – Айтос, трети станаха момчетата и момичетата от І ОУ „Христо Смирненски“ – Провадия.

„Тазгодишният турнир остава вече в историята, затова още от утре започвайте да се готвите за следващото му издание догодина“, каза при закриването на турнира Виктор Стойчев. Той посочи, че днес битката е била честна и всички участници са се включили в нея със сърце, показали са висок боен дух и спортсментство.

„Децата с голямо желание показват какво са научили и се надяват за реализация в системата на пожарната безопасност. И ние разчитаме на тях като бъдещи наши колеги и доброволци“, коментира и в.п.д. директорът на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Ловеч, Петър Петров.

В състезанието участваха 11 отряда от 10 области в страната, Ловеч се представи с два отбора. Младите огнеборци премериха сили в две дисциплини – „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м. щафетно бягане с препятствия”.

Това е 18-ото издание на традиционния есенен турнир на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ за преходната купа „Юлиян Манзаров“. Състезанието е учредено през 2001 г., а от 2004 г. се провежда всяка година в памет на ученика от Свищов, загинал при спасяване на съученици в инцидент в р. Лим в Сърбия.

Тазгодишният републикански шампион стана носител и на купата на името на Юлиян Манзаров, както и на купата на община Ловеч.

Организатори на турнира са Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ и дирекцията й в Ловеч, Българската федерация по пожароприложен спорт, Община Ловеч, Националният дворец на децата, Регионалното управление на образованието – Ловеч, и фондация „Ангели от Лим“. Включен е в националния спортен календар.