На 16 януари във Варна, хандбалният отбор „Осъм“ Ловеч изигра първата си официална среща за новата година. Тимът от Ловеч беше без половината си отбор в срещата срещу Добруджа. Ловчалии имаха огромни проблеми със състава, от който липсваха Преслав Станчев, Веселин Чакмаков, Ивайло Игнатов, Величко Марушев, Огнян Коларов, Александър Бояджиев, Генади Иванов, двама от юношите бяха на антибиотици и един играч беше с контузия.
Въпреки искането на „Осъм“ за отлагане на мача и съгласието на Добруджа, Спортно-техническата комисия към БФХ не уважи молбата за отлагане на мача. Опрени до стената, ловчалии едва събраха състав от 10 състезателя. Над всички в срещата беше капитана Виктор Симеонов, който реализира 14 гола и направи още 5-6 асистенции.

Целия мач вървеше гол за гол, като полувремето завърши при резултат 15-15. В 50 минута „Осъм“ водеше с 2 гола, като поддържаше тази разлика почти до края.
Пропуск за ловешките хандбалисти минута преди края, при резултат 27-28 и човек по-малко за осъмци, позволи на Добруджа да атакува, но със страхотно спасяване се прояви игралия силно през целия мач вратар на „Осъм“ Мирослав Данаилов.
Така, в тази трудна ситуация, без куп състезатели, хандбалистите от Ловеч взеха победата и останаха в борбата за финалната четворка.
Следващата среща нашите играят с Локомотив Мездра, а на 29 януари ги очаква сериозен сблъсък срещу шампионите от Шумен.