handbal2212141В. Симеонов

В коректен мач, без напрежение отборът на „Осъм“ – Ловеч победи „Мастер-Банкя“ с резултат 23-33, на полувремето 10-16. Срещата беше от 1/8 финалната фаза на турнира за Купата на България.

Мачът се проведе в спортната зала на НСА (София) пред около стотина зрители. Нашите момчета поведоха бързо с 5-1 още в началото на двубоя. До края на първата част, липсата на мобилизация в нападение доведоха до 10-16 в полза на „Осъм“.

През втората част, добри изяви на вратата на ловчалии имаше Симеон Цветков. „Осъм“ сътвори няколко красиви контраатаки и в крайна сметка мачът завърши 23-33 в наша полза.

Най-резултатни за „Осъм“ Ловеч бяха Александър Бояджиев с 10 гола и Владимир Няголов с 9.

В ¼ финалната фаза в Ловеч, отборът ни очаква шампиона и носител на Купата на България „Фрегата“ Бургас.

Момчетата на Юли Симеонов и Любо Радоев изпращат годината с победа, като се надяват на още по-добра игра през вторият полусезон.

Ръководството и играчите желаят весели празници на всички хандбални приятели и почитатели.