Най-обичаният и посещаван празни – ловешката Цветница, вече започна! Днес в 16.00 ч. на сцената на площад “Тодор Кирков” се проведе Великденският фестивал на детската забавна песен „Пеещо яйце“. Цветница продължава в събота и неделя на площад “Тодор Кирков”, Централна градска част, площад “Екзарх Йосиф I” и площад “Автогара”. Ето и пълната програма за празника”:
Сцена на площад „Тодор Кирков“
23.04. /събота/
10.30 ч. „Тебе пеем, Лазаре“ – концерт на деца от детските градини
13.00 ч. „Цветница в Ловеч“ – регионален събор на народното творчество с участието на колективи от читалищата от селата Горан, Чавдарци, Радювене, Абланица, Хлевене, Г. Павликене, Йоглав, Брестово, Къкрина
17.00 ч. Концерт на Детски танцов състав „Елит“ и Фолклорна формация „Елит“ при НЧ „Зорница-2010 г. – Нено Щрегарски“
10.30 ч. „Тебе пеем, Лазаре“ – концерт на деца от детските градини
13.00 ч. „Цветница в Ловеч“ – регионален събор на народното творчество с участието на колективи от читалищата от селата Горан, Чавдарци, Радювене, Абланица, Хлевене, Г. Павликене, Йоглав, Брестово, Къкрина
17.00 ч. Концерт на Детски танцов състав „Елит“ и Фолклорна формация „Елит“ при НЧ „Зорница-2010 г. – Нено Щрегарски“
24.04. /неделя/
11.00 ч. Празнично шествие – начало от Катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“
11.15 ч. Ритуал „По вода”
(традиционен обичай „Кумичене“ – на Пешеходния мост)
11.30 ч. Шествие до пл. „Т. Кирков“
11.00 ч. Празнично шествие – начало от Катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“
11.15 ч. Ритуал „По вода”
(традиционен обичай „Кумичене“ – на Пешеходния мост)
11.30 ч. Шествие до пл. „Т. Кирков“
(през Покрития мост)
11.45 ч. Официално откриване на празника „Цветница”
(пл. „Т. Кирков“)
12.00 ч. Концерт на Детски танцов състав и Младежки танцов състав „Ловеч“ при ОДК – Ловеч
13.30 ч. „Цветница в Ловеч” – регионален събор на народното творчество с участието на колективи от читалищата от селата Славяни, Дренов, Дойренци, Александрово, Лисец, Скобелево, Малиново, Пресяка, Умаревци
11.45 ч. Официално откриване на празника „Цветница”
(пл. „Т. Кирков“)
12.00 ч. Концерт на Детски танцов състав и Младежки танцов състав „Ловеч“ при ОДК – Ловеч
13.30 ч. „Цветница в Ловеч” – регионален събор на народното творчество с участието на колективи от читалищата от селата Славяни, Дренов, Дойренци, Александрово, Лисец, Скобелево, Малиново, Пресяка, Умаревци
Сцена на площад „Екзарх Йосиф I“
23.04. /събота/
12.30-13.30 ч. Програма с участието на Клубовете за народни хора
14.00-15.00 ч. Концерт на Общински духов оркестър
15.30-16.00 ч. Танцов състав „Слънчогледи“ при НЧ „Просвета-1901 г.“ – с. Слатина и ДТС „Фолклорно царство“ при ОУ „В. Левски
16.00 ч. НЧ „Климент Браницки-1900“ – гр. Славяново, общ. Плевен
16.30 ч. НЧ „Развитие“ – с. Рибарица
19.00 ч. Концерт на оркестър „Калофер“
21.00 ч. „Ловеч – звезден град“ (аудио-визуален спектакъл) – пешеходен мост
12.30-13.30 ч. Програма с участието на Клубовете за народни хора
14.00-15.00 ч. Концерт на Общински духов оркестър
15.30-16.00 ч. Танцов състав „Слънчогледи“ при НЧ „Просвета-1901 г.“ – с. Слатина и ДТС „Фолклорно царство“ при ОУ „В. Левски
16.00 ч. НЧ „Климент Браницки-1900“ – гр. Славяново, общ. Плевен
16.30 ч. НЧ „Развитие“ – с. Рибарица
19.00 ч. Концерт на оркестър „Калофер“
21.00 ч. „Ловеч – звезден град“ (аудио-визуален спектакъл) – пешеходен мост
24.04. /неделя/
12.30-13.30 ч. Програма на оркестър „Мелодика“
12.30-13.30 ч. Програма на оркестър „Мелодика“
13.30-14.30 ч. Програма с участието на танцов състав „Нашенчета“ при Ученическо общежитие, Формация „Огнени ритми“ при ПМГ, Фолк клуб „Баховица“ при НЧ „Напредък-1920 г.“ – с. Баховица
15.00-16.00 ч. Фолклорна програма на НУИ „П. Пипков“ – Плевен
16.15-17.15 ч. Програма на оркестър „Ловеч“
18.00 ч. Концерт на Иван Дяков
15.00-16.00 ч. Фолклорна програма на НУИ „П. Пипков“ – Плевен
16.15-17.15 ч. Програма на оркестър „Ловеч“
18.00 ч. Концерт на Иван Дяков