mladogneborec1305143На 12.05.2014 г. на територията на завод „Титан – Златна Панега цимент” АД се проведе областно състезание на младежките противопожарни отряди „МЛАД ОГНЕБОРЕЦ”, съобщават от ОДМВР Ловеч.

Гости на мероприятието бяха г-н Константинос Николау – директор завод „Титан – Златна Панега цимент” АД, г-н Еленко Начев – началник на РИО-Ловеч, комисар Владимир Кацарски – началник на ОУПБЗН – Ловеч, г-н Стоян Стоев – заместник кмет на община Ябланица, училищни педагози и др.

Младите огнеборци се състезаваха в дисциплините “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”. В надпреварата се включиха пет отбора от Ловеч, Троян, Тетевен, Луковит и Ябланица, победители в районните състезания.

В комплексното класиране на първо място с 1050,6 точки се класира отборът на ОУ „Иван Хаджийски” гр. Троян. Сребърните медали спечелиха учениците от СОУ „Георги Бенковски” гр. Тетевен с 1022,5 точки, а трето място с 1017,9 точки завоюваха момчетата и момичетата от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Ловеч. Четвърти останаха учениците от СОУ “Васил Левски” Ябланица (986,4 точки), а на пето място е отбора СОУ „Алеко Константинов” Луковит (901,4 точки).

Комисар Владимир Кацарски връчи почетен пожарникарски приз на г-н Константинос Николау, г-н Еленко Начев и г-н Стоян Стоев за принос в развитието на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”.

След поздравлението към всички участници и пожелание за успех в републиканското състезание на победителите, г-н Николау обяви, че завод „Титан – Златна Панега цимент” АД дарява на СОУ „Васил Левски”- гр.Ябланица, закупения пълен комплект съоръжения за тренировка и за провеждане на състезание на отборите „Млад огнеборец”.

Надпреварата протече при много добра организация, спортсменски дух и с пожелания за успех към троянските момчета и момичета, които в началото на м.юни ще представляват ловешка на Републиканското първенство в к.к. Албена.