Ловчалийката Диана Дякова стана републикански вицешампион по шахмат. Преди дни в София се проведе Държавното индивидуално първенство за сеньори и сеньорити. Право на участие в шампионата при дамите имаха състезателки, родени преди 31.12.1967 г., картотекирани в Българската федерация по шахмат. Победителка стана м.с. Петранка Драганова, която е учител в Общинския детски комплекс „Св. Иван Рилски” в гр. Казанлък и треньорка на децата от местния клуб. Тя събра актив от 2,5 точки. На второ място, на половин точка от шампионката, се класира нашенката Диана Дякова. Така тя спечели сребърния медал. Третото място и бронзовото отличие пък заслужи представителката на ШК „ИВИС-Плюс” (Сф) Магдалена Сапарева с 1,5 т.

Диана Дякова практикува древната игра от дълги години. Има доста успехи, като през последните години се състезава от името на ШХ „Казанлък”. Иначе е служителка в ловешката фирма „Спарки Елтос”. На шампионата в София единствено тя успя да направи реми с победителката Драганова, докато останалите загубиха партиите си срещу нея.