Издателство „Клет България“ организира дискусионни срещи на 16 януари и 10 февруари в квартал Вароша
Учителите в детските градини и началните учители в гр. Ловеч и региона ще имат възможността да се включат в дискусионни срещи за бъдещето на образованието, организирани от издателство „Клет България“. На 16 януари от 14:00 ч. на ул. „Доктор Васил Каракановски“ 6А ще се проведе инициативата „Един учебен час“, в която началните учители от Ловеч могат да обсъдят еволюцията на българското образование чрез темата „От Рибния буквар до електронния учебник“. Следващата инициатива – „Една вълшебна ситуация“ в детската градина, ще се проведе на 10 февруари от 13:30 ч., като целта ѝ е да изследва значението на емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст.
Събитията целят да дадат поле за обмен на идеи, иновации и добри практики сред педагогическата общност, като продължават успешната традиция на издателството да предоставя актуални и полезни ресурси за учителите. За участие в дискусионните срещи е необходима регистрация в сайта на издателството: https://klett.bg.
„Учителите са двигателите на знанието и вдъхновението – те изграждат бъдещето на поколенията и оставят трайна следа в живота на децата ни. С дискусионните групи създаваме пространство за обмяна на идеи и опит, подкрепяйки ги в мисията им да възпитават и насочват. Щастливи сме, че отново сме в Ловеч – град с богати традиции в образованието и културата. Тук, в сърцето на България, имаме възможността да се срещнем с вдъхновени и отдадени професионалисти, които ежедневно работят за развитието на младите поколения“ – сподели Владимир Колев, управител на издателство „Клет България“.
За втора поредна година издателство „Клет България“ организира дискусионни срещи с учители от над 30 града в България, сред които е и Ловеч – дом на музея на Васил Левски и на единствения по рода си на Балканите Покрит мост, дело на знаменития майстор Колю Фичето. Освен че е град с богата история, Ловеч има значителен принос към образованието. Още през 1846 и 1847 г. се откриват безплатни и достъпни за всички деца училища – Горнотракийското и Долнотракийското, които полагат основите на модерното образование в региона. Тези дискусионни срещи са част от мисията на „Клет България“ да подкрепя професионалното израстване на учителите, като им предоставя платформа за споделяне на добри практики и иновативни подходи.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.