Консенсус по ключовите критерии от модела за управление на качеството CAF, който се внедрява в областната администрация в Ловеч, бе постигнат от групата по самооценка. На поредната си работна среща на 4 ноември групата обобщи силните страни на администрацията, посочи областите за подобрение с конкретните мерки и постави числова оценка на работата в последните три години.
Оттук насетне предстои изготвяне на проект на доклад за самооценка, неговото обсъждане и одобряване от групата по самооценка и утвърждаване от ръководството на администрацията – до края на декември. В първите дни на новата година ще бъде сформирана работна група, която на база на препоръките от доклада да подготви проект на план за подобрения. Той трябва да бъде готов и утвърден до средата на март 2022 г. и да се изпълнява в следващите две години. Контрол по изпълнението му осъществява главният секретар на администрацията.
Моделът CAF е европейски инструмент за цялостно управление на качеството в публичния сектор. Целта на прилагането на инструмента за организационно съвършенство Обща рамка за оценка (CAF) е да продължи усъвършенстването на дейностите, организацията и функциите на администрацията и повишаването на ефикасността и ефективността й.
Областна администрация – Ловеч, е пилотна по проект на Института за публична администрация „Въвеждане на общата рамка за оценка (CAF) в администрациите“, осъществен с финансовата подкрепа на ОП „Добро управление“, съфинансирана от ЕС чрез Европейския социален фонд, през май 2017 г. През 2018 г. администрацията получи сертификат „Ефективен CAF потребител“ като една от най-успешните администрации от първата вълна по проекта за внедряване на модела CAF. Сега областна администрация – Ловеч, е първата областна администрация, която въвежда за втори път CAF.