handball1401133Габриела Петрова

Ловеч победи домакина от “Левски” Стражица в първият си двубой от първенството с 15:8. Отборът на Ловеч изцяло доминираше през първото полувреме, откри резултата още в първата атака, а минута по-късно вече водеше с 3 гола.

С две отлични спасявания на Ивона Петкова и осъществени две контраатаки, реализирани от Вяра Илиева и Иванина Рангелова,  ловчалийки стъпиха много здраво в защита, в резултат на което домакините успяха да отбележат само един гол през първото полувреме

.Втората част започна при резултат 8:1, а треньорът Наско Табаков направи 4 смени с младите и талантливи девойки Борислава Богоева, Невена Петкова, Десислава Петкова и Нина Петрова и опитната вратарка Гергана Николова. Така двубоят завърши безпроблемно в полза на отбора на Ловеч.

Във вторият си мач отстъпи на отбора на Сливница. Отборът на „Ники спорт“ град Сливница за първа година ще участва в зона Мизия, поради липса на отбори в зона Витоша. В отборът играят предимно девойки, има и национални състезателки.

Отборът е бронзов медалист на първенството по плажен хандбал през септември,и бронзов медалист при девойките през миналата година. С две думи силен отбор ,на които отборът на “Ловеч 98” се подчини !

За Ловеч играха:Ивона Петкова,Гергана Николова,Гергана Иванова(5 гола)Габриела Петрова(4 гола),Иванина Рангелова(6 гола)Емилияна Миновска(4 гола),Вероника Симеонова(2 гола),Вяра Илиева(6 гола)Десислава Петкова,Нина Петрова,Невена Петкова и Борислава Богоева