litex1412131PFC Litex

Литекс показа характер и воля за победа унижавайки с разгромното 5:2 Локомотив (Пловдив) като гост. Двубоят на Лаута бе истински трилър с много битка и обрати, голове и четири червени картона. Ловчанлии поведоха с 2:0, но после допуснаха изравняване. След това обаче момчетата на Златомир Загорчич се развихриха и тотално разгромиха своя противник. В герой на срещата се превърна колумбиецът Джордан, който заби хеттрик. По едно попадение вкараха Момчил Цветанов и резервата Георги Минчев, а с три асистенции се отчете халфа Златинов. След разгромния успех оранжевите запазиха челната си позиция и ще зимуват като лидер в класирането.

Наставникът Златомир Загорчич имаше немалко проблеми около сглобяването на оптимален състав. В ариергарда отсъстваше контузеният Антон Недялков, като неговото място в лявата зона зае юношата Пламен Гълъбов. В халфовата линия заради травма срещата пропусна Джазула, също здравословни оплаквания оставиха на пейката Армандо Ваюши. Двамата албанци бяха заменени при титулярите съответно от Златинов и Манолов.

Литекс изпусна да поведе още в 9-та минута на мача, когато мощен пробив на Славчев завърши с пас към Джордан, но колумбиецът се подхлъзна и не успя да уцели топката. В 21-та минута нападателят технично финтира бранител на домакините и шутира покрай сглобката на вратите. Натискът на гостите даде резултат и в 24-та минута Джордан не сбърка, прострелвайки с топовен удар Господинов за 0-1. Голяма заслуга за попадението имаше Цветанов, който изведе перфектно съотборника си.

Оранжевите нанесоха втори удар в 26-та минута. Тогава Цветанов се възползва от грешка на пловдивчани, при която Господинов се сблъска с Белаид, а ловешкият футболист овладя топката и хладнокръвно покачи на 0-2. В края на полувремето Локомотив се активизира и успя да върне един гол чрез Гади в 40-та минута, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле.

Литекс допусна изравняване в първите секунди след почивката. Бранителят Тунчев наказа колективна грешка на оранжевата отбрана след центриране от фаул на Златко Лазаров. В 50-та минута домакините останаха на терена с човек по-малко, след като Йордан Тодоров получи втори жълт картон за груб фаул срещу Манолов и бе изгонен.

В 55-та минута Джордан вкара втория си гол и ловчанлии отново поведоха. Таранът получи пас от Златинов и майсторски оплете топката в мрежата за 2:3. Три минути след това обаче Сашо Цветков също бе декориран в червено и двата тима продължиха мача с по 10 души. В 69-та минута пък срещата бе прекратена за няколко минути след като от трибуните бяха хвърлени десетки бутилки с вода, една от който удари в тила Страхил Попов.

В последния четвърт час доуби съперника си. В 77-та минута току що влезлият като резерва Румен Руменов бе спънат в пеналта, а Джордан с неспасяем удар реализира дузпата и оформи своя хеттрик за 2:4. В 89-та минута юношата Георги Минчев вкара красиво попадение след нова асистенция на Златинов за крайното 2:5. За 18-годишния талант на Академията това бе дебютният му гол в елита.

Локо (Пловдив) – Литекс 2 – 5
0:1 Джордан (24)
0:2 Цветанов (27)