Вчера приключиха едни много оспорвани избори. Вече е ясно, че в Общински съвет Ловеч ще бъдат представени доста по-различни, от гледна точка на политическа тежест и влияние, политически формации.

Днес ОИК Ловеч публикува решението, с което се определя разпределянето на мандатите между политическите сили и имената на новите съветници. Общинската избирателна квота е определена на петстотин и четири 504 гласа

Мандатите за общинските съветници се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

№ в бюлетината
Наименование на партията, коалицията или местната коалицияБРОЙ МАНДАТИ
43ПП ГЕРБ9
56БСП ЗА БЪЛГАРИЯ8
34ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ5
61партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ4
55Движение за права и свободи – ДПС3
67Местна коалиция ОБТ (АБВ)2
64ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ1
66„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)1

 

ОИК обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва: :

Имена на общинските съветнициПартия/коалиция/местна коалиция/независим
22. Младен Минков Близнаков„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ-ОБЕДИНЕНИЕ“
1.Анатолий Георгиев ИвановБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
4. Валентина Янкова МитеваБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
10. Доротея Миленова ЦанковаБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
13. Иван Николаев НиколовБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
20. Мария Илиева СъеваБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
21. Минчо Стойков КазанджиевБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
24. Николай Петков СтояновБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
30. Страцимир Веселинов ПетковБСП ЗА БЪЛГАРИЯ
11. Ертан Хюсеин ХасанДвижение за права и свободи-ДПС
31. Теодор Антонов АрсовДвижение за права и свободи-ДПС
33. Юнал Джелалов МъстъновДвижение за права и свободи-ДПС
12. Иван Иванов МинковМестна коалиция ОБТ (АБВ)
14. Иваничка Пенева КаменоваМестна коалиция ОБТ (АБВ)
2. Ангел Маринов ЗаимовПартия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ
17. Кирил Владимиров ГумнеровПартия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ
23. Нели Веселинова ЧитиноваПартия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ
32. Цоло Гачев ХристовПартия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ
5. Виктор Василев СтойчевПП ВМРО – БНД
9. Детелина Димитрова СотироваПП ВМРО – БНД
16. Калин Петков КръстевПП ВМРО – БНД
19. Мариан Василев ВасилевПП ВМРО – БНД
25. Николай Тодоров ДжачковПП ВМРО – БНД
3. Антон Ангелов ДолапчиевПП ГЕРБ
7. Георги Цанков КарамишевПП ГЕРБ
8. Даниел Николаев КолевПП ГЕРБ
15. Ирина Любенова МитеваПП ГЕРБ
18. Корнелия Добрева МариноваПП ГЕРБ
26. Пенко Михайлов МихайловПП ГЕРБ
27. Петър Цолов НиколовПП ГЕРБ
28. Радослав Христов ХитовПП ГЕРБ
29. Росица Димитрова МариноваПП ГЕРБ
6. Георги Николов МитевСДС

 

 

 

Сподели с:


Вашият коментар


Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.