izlojbakuche180813130 кучета участваха в петата регионална киноложка изложба, провела се днес в парка „Стратеш”. Проявата бе организирана от община Ловеч и зоопарка. Право на участие имаха само кучета с регистрация, паспорт и ваксинация против бяс.

Състезателите бяха оценявани след разпределението им в три групи от съдии от Ветеринарната клиника в Севлиево. В групата „Ловни породи” първото място и купата спечели кучето Атос, 4-годишен дратхар. В групата „Спортно-служебни породи” победител стана двегодишният ирлански вълкодав Сидни. Първото място и купата взе в групата „Декоративни породи и кучета компаньони” 4-годишният йоркширски териер Фиона.

Носителите на призовите места от трите големи групи породи участваха в състезанието за спечелването на  двете големи купи, учредени от община Ловеч.

Купата на община Ловеч бе присъдена на двегодишния пинчер Тара, а купата за най-добро куче на изложбата бе спечелена от американския стафордширски териер Дайко, 6-годишен.

Наградите на община Ловеч бяха връчени от директора на зоопарка д-р ФеодорВацов. Всички участници в изложбата получиха грамота  и медал за участие, осигурени от  община Ловеч, и аксесоари и храна, предоставени от спонсорите на изложбата – „Фуражни храни“ ООД, „Възраждане касис“ ООД и „Рихтерфарма“ ЕООД.