rocksmile1110162На 8 октомври в столицата на Чехия – Прага, се проведе единственият по рода си европейски клубен турнир по акробатичен рокендрол.

Шест двойки на „Роксмайл” – Ловеч, представиха България в две категории, като състезателната двойка в клас „Деца” Цветомир Маринов – Зорница Заимова направи най-доброто представяне на ловчалии на международни турнири. Те стигнаха до полуфиналите и заеха 12 място в крайното класиране!

Малко не достигна и на Николай Петков – Кристина Христова да се класират за същия етап от състезанието, заемайки 19 място. В този клас 26 място зае друга двойка на „Роксмайл” – Георги Конов – Теменуга Монова, а Александър Ангелов – Ралица Христова останаха на 28 място.

rocksmile1110163В клас „Юноши” за „Роксмайл” – Ловеч се състезаваха Александър Иванов – Цветина Нацева, като те заеха 16 място и малко не им достигна да играят на полуфиналите. Също толкова добре се представи и другата двойка от Ловеч – Владислав Мишев – Мария Цанова, заемайки 19 място.

Това беше едно от най-трудните състезания за сезона, сочат чешките спортни сайтове. В Прага се бяха събрали първите сили в този спорт. Същевременно водещи фигури съвместно със Световната федерация на рокендрол вече са близо до включването на този спорт сред олимпийските спортове.

Традиционно сред най-добре представилите се са групите от Русия, Чехия, Полша и Швейцария.