orientirane24021419Състезатели на клубовете по ориентиране и по лека атлетика взеха участие в кроса „По стъпките на Васил Левски”. На 23.02. в 11 часа, седемнадесет състезатели от гр. Ловеч, застанаха на старт в гр. Троян. Всички те пресякоха финала пред Троянския манастир в село Орешак, а петима от тях се наредиха сред първенците. Това съобщиха за “Ловеч днес” от клуба по ориентиране.

При момчета родени след 2002 година, дистанцията беше 3 км. – Константин Константинов беше най – бърз и спечели състезанието. На трето място в същата група се класира Калоян Александров. Юношите младша възраст бягаха 8 км., първото място спечели Йоан Филипов.

В групата на мъжете трябваше да се изминат 12км., първото място спечели юношата на СК „Стратеш Атлетик”- Георги Гергов. Той изпревари треньора си Константин Василев, който финишира втори.

Въпреки неблагоприятните метереологични условия, стана истински празник на бягането с голям брой участници.