litex1008131PFC Litex

Литекс разгроми с 5:1 като гост Пирин. Симеон Славчев, Джордан, Цветков, Ваюши и Десподов се разписаха за убедителната победа в Гоце Делчев, след която тимът продължава да е сред водачите в класирането. С ударно начало, греда и два бързи гола в първите 15-тина минути, оранжевите нокаутираха съперника си, а до почивката резултатът вече бе 1:3. Надмощието на момчетата на Загорчич продължи и през втората част, когато бяха вкарани още две попадения. При очевадната разлика в класите това бе най-малкото, което сполетя безсилните да се противопоставят домакини.

Литекс започна повече от добре мача. Още в 5-тата минута Ваюши нацели страничната греда, а при добавката Абдиков с мъка спаси диагонален шут на Джордан. При последвалия корнер ловчанлии откриха резултата чрез Симеон Славчев, който с премерен шут от границата на пеналта порази мрежата. Малко по-късно Цветков центрира отдясно, но Джордан с глава би над вратата.

В 13-тата минута колумбиецът се оказа на точното място и покачи на 0:2. Цветков намери с прецизен пас Ваюши на левия фланг, албанецът дриблира и пусна топката към връхлитащия Джордан, а той хладнокръвно се разписа. Поуспокоени от аванса си, в 31-та минута оранжевите действаха разконцентрирано в дефанзивен план и позволиха на домакините да им вкарат лесен гол чрез Борислав Хазуров. В края на полувремето обаче Литекс матира Пирин с отлична атака. Цветков бе намерен отлично от Бодуров и халфът с удар от движение направи 1:3.

Веднага след подновяването на играта оранжевите можеше да стигнат до гол, но Бодуров изпусна с глава след центриране на Джазула. В 54-тата минута това все пак се случи. Активният Цветков изведе Ваюши зад гърба на отбраната и албанският национал не сгреши за 1:4. Цветков записа още една асистенция на сметката си в 80-тата минута, когато открадна топката и подаде на резервата Десподов, а младокът отблизо не сбърка и оформи крайното 1:5.

Пирин (ГД) – Литекс 1:5

Стадион: Градски, Гоце Делчев; 1000 зрители
Съдия: Димитър Андреев

0:1 Славчев (6)
0:2 Джордан (13)
1:2 Хазуров (31)
1:3 Цветков (42)
1:4 Ваюши (54)
1:5 Десподов (80)
Пирин (ГД): 83. Абдиков, 3. Д. Пиргов, 5. Гуцев, 6. Фиданин, 9. Хазуров, 10. В. Марчев, 14. Витанов, 18. Лапантов (56 – Алба), 21. Панайотов (75 – Газиев), 35. Николов, 77. Близнаков (63 – Газиев)

Треньор: Тенчо Тенев

Литекс: 26. И. Пиргов, 16. Попов, 4. Божиков, 5. Бодуров, 3. Недялков, 6. Славчев, 10. Джазула (70 – Златинов), 33. Берберович (58 – Генчев), 21. Цветков, 9. Джордан, 14. Ваюши (77 – Десподов)