Проведе се областното състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” на 10.05.2015 г. на стадиона /до бившия плувен басейн/ в Ловеч. Победители са състезателите от ОУ „Иван Хаджийски”  в Троян, които ще представят област Ловеч на републиканското състезание, което ще се проведе в началото на месец юни в курортен комплекс “Албена”.  Най-добрите бяха наградени от Венцислав Христов – зам.-кмет на община Ловеч.

Гости на мероприятието бяха  още Драгомир Кавалски – зам. областен управител на област Ловеч, ст. комисар Милен Маринов – директор на ОДМВР – Ловеч, Еленко Начев – началник на РУО-Ловеч и  Цветомира Георгиева –  директор на секретариата на ОС на БЧК – Ловеч.

В надпреварата се включиха четири отбора  – от Ловеч, Троян, Тетевен, и Луковит. Младите огнеборци от СУ «Васил Левски» гр.Ябланица отсъстваха по здравословни причини.

Децата мериха сили в две дисциплини: “Бойно разгръщане от състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”.

В крайното класиране на първо място с 1002,88 точки се класира отборът на ОУ „Иван Хаджийски” гр. Троян. Отборът – първенец се тренира от Милкана Стефанова Христова ръководител – педагог от ОУ „Иван Хаджийски”и от Мартин Даракчиев – младши експерт в РСПБЗН-Троян.

Второ място спечелиха състезателите от ОУ „Димитър Димов” гр. Ловеч с 1001,68 точки, а трето място с 878,84 точки – завоюваха малчуганите от СУ „Георги Бенковски” гр. Тетевен. Четвърти станаха учениците от СУ “Алеко Константинов” Луковит.

Почетен плакет получиха малките приятели на огнеборците от Детско полицейско управление при СУ „Тодор Кирков” гр.Ловеч и от СУ „Георги Бенковски” гр. Тетевен с насоченост професия пожарникар по проект „С поглед в бъдещето – училището има смисъл“.