Ученическите отбори от Ловеч взеха участие във финалния регионален кръг по стрийт – баскет, който се проведе в спортна зала  „Дан Колов“ в Севлиево на 4 ноември 2017 г. по покана на Ротари  клуб  в съседния град.

Участваха 65 ученици от Велико Търново, Севлиево и Ловеч, разпределени в отделни отбори за момичета и момчета – по трима състезатели в четири възрастови групи.

Ловешките състезатели, които се обучават в спортните групи по баскетбол при ЦПЛР – ОДК , с ръководител Людмила Ичева,  се представиха отлично.

Тяхното участие стана възможно с финансовата подкрепа на Ротари клуб- Ловеч и със съдействието на Община Ловеч.

Класиране:

Отборите : момичета / 4-5 клас/; девойки / 8-10 клас/; юноши / 11-12 клас/ и девойки / 11-12 клас/ се класираха на ПЪРВО място и получиха медали и грамоти.

Отборите : момчета / 4-5 клас/ ; момичета / 6-7 клас/ ; момчета / 6-7 клас/ и юноши / 8-10 клас/ се класираха на ВТОРО място и получиха грамоти.

На турнира в Севлиево присъстваха  Венцислав Христов – заместник – кмет на Община Ловеч, както  и Минчо Казанджиев – президент на Ротари клуб Ловеч. Идеята е турнирът да стане ежегодна проява.