mvrsastezanie1805132Млади огнеборци от пет училища в ловешка област премериха сили , сръчност и умения на стадион “Чавдар” в гр. Троян, информират от ОДМВР Ловеч.

На 16.05.2013г. от 10.30 часа се проведе областния кръг на състезанието с младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец – Троян 2013г”. Домакинството на състезанието е на ротационен принцип. Участие взеха 5 отбора, победители в надпреварата на общинско ниво – ОУ ”Св. Св. Кирил и Методий”- Ловеч, СОУ „Георги Бенковски”- Тетевен, ОУ „Иван Хаджийски” – Троян, СОУ „Васил Левски” – Ябланица и СОУ “Алеко Константинов”- Луковит. Състезанието вече е с традиции и се провежда за 14 – ти пореден път. Организира се от ОУПБЗН – Ловеч със съдействието на РСПБЗН-Троян и Община Троян. Официални гости на спортната надпревара бяха г-жа Поля Димова – зам. кмет на община Троян, Виргиния Русинова – психолог в общински педагогически център – Троян и Тодор Комитов – гл. експерт “Младежки дейности и спорт” в Община Троян.

Състезанието се проведе в два етапа – “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 м щафетно бягане с препятствия”.

Победител и в двата етапа с 1044 точки от комплексното класиране стана отборът на ОУ „Иван Хаджийски” гр. Троян. Второ място зае отборът на ОУ ”Св. Св. Кирил и Методий”- Ловеч 1027,1 точки, трето – СОУ „Георги Бенковски”- Тетевен с 1015,2 точки, четвърто място – СОУ „Васил Левски” – Ябланица с 988,6 точки и пето – СОУ “Алеко Константинов”- Луковит с 880,3 точки.

Младите троянски огнеборци ще представляват ловешка област на Републиканското състезание на младежките противопожарни отбори, което ще се проведе в началото на м.юни  в корортен комплекс “Албена”.