При прекрасна организация днес 31 състезатели взеха участие в традиционния рали-крос Ловеч 2017  трасето край село Баховица, община Ловеч,  на 8 и 9 юли, събота и неделя. Състезанието е  четвърти кръг на Националния шампионат по рали крос и бе открито в неделя сутринта от кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова. Тя пожела успешен старт и финал на състезанието, а пилотите да са силно мотивирани и доволни. „Нека и за напред в годините да сме заедно тук“, пожела кметът.

След оспорвани серии, пред многобройна публика и сред жега и прах, в следобеда бяха излъчени победителите.

Методи Тодоров (№203) в дивизия 3 стана победител с кола BMV, той е представител на АМК „Старт Н Криводол“.

В дивизия 2 всички призови места заеха пилотите от АМК „Ботевград“ с победител Ивайло Йончев (№ 105) с „Хонда Сивик“.

В най-мощната дивизия 1 победител е Светослав Манастирски (№4) с „Мицубиши Лансер“, представител на АМК „Старт Н Криводол 2“.

Отборен победител стана АМК „Старт Н Криводол 2“, следван от АМК „Ботевград“ и АСК „Жико Моторспорт“. По традиция кметът на Баховица Калин Кръстев подари на първенеца живо агне.

В борбата за наградата „Купа Лада“ на второ място се класира ловчалията  Емил Кючуков  от отбора на АСК „Вромос“. А първо място взе Лъчезар Петров  от АСК „Жико Моторспорт“.

Всички победители получиха купи и шампанско.

Красимира Стоянова, единствената дама сред пилотите,  бе поздравена още в началото от кмета Корнелия Маринова за десетгодишното си участие в рали –кроса.  Сред гостите беше и народният представител Милко Недялков.

Преди официалния старт директорът на състезанието Ивелин Йончев, бивш участник в ралито,  си припомни състезателните години  с две обиколки по трасето, като негов навигатор бе кметът Корнелия Маринова. С постигнатото време 1.08 мин те получиха наградата  „Сърцата на публиката“.

Организационният комитет се водеше от кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова, общинският съветник Валентина Янкова бе заместник-председател на организационния комитет,  участваха още старши комисар Милен Маринов, изпълнителният директор на „Еко“ ЕАД Павлин Иванов, Петко Игнатов, управител на “Ловеч пропъртис мениджмънт”, кметът на Баховица  Калин Кръстев и др. Директор на състезанието бе Ивелин Йончев. Състезанието се проведе и с помощта на много спонсори.