tenislovech1105151Над 130 участници от цялата страна регистрира възстановеният в Ловеч пролетен турнир по тенис на маса. Той се проведе вчера и днес в многофункционалната спортна зала на Езиковата гимназия. Надпреварата е посветена на 145-годишнината от създаването на Българската екзархия и 175-годишнината от рождението на Екзарх Йосиф І. Организатори са Ловчанската митрополия, община Ловеч, Гимназията за чужди езици „Екзарх Йосиф I“ и Тенис клуб – Ловеч.

Участниците бяха разпределени в шест възрастови групи, като класиралите се на първите три места получиха медали, а всички останали грамоти за участие. Най-добрият състезател на турнира получи купата на община Ловеч. Той е Огнян Тончев от Русе, 32-годишен. Наградата му връчи лично кметът Минчо Казанджиев. Тончев спечели и тест драйв от „Литекс Моторс“ за следващия уикенд.