LITEX3108141PFC Litex

Литекс продължи успешните си изяви и спечели стратегически важна победа при гостуването си на Славия с 0-2. Победата в квартал «Овча Купел» дойде отново с много себераздаване и сериозен подход от страна на играчите в оранжево.Точен за успеха бе Омар Косоко, а накрая Ристевски от домакините си отбеляза автогол.Наставникът Красимир Балъков излезе с единадесеторката, победила Левски с 3-0 преди седмица, като единствената промяна беше на десния фланг на отбраната, където наказаният Страхил Попов бе заменен от национала Илия Миланов. С капитанската лента пък тима изведе французинът Джаксън Менди.

Двубоят започна равностойно, с много битка и без сериозни положения пред двете врати в първия четвърт час. В 23-та минута ловчанлии поведоха в резултата с гол на Омар Косоко.Французинът се оказан най-съобразителен в пенала и довкара отбитата от Емил Петров топка при удара от упор на Джордан. Голяма заслуга за попадението имаше халфът Кристиян Малинов, който с прецизен пас изведе колумбиеца сам срещу вратаря на домакините.

Малко по-късно на изгодна позиция се озова и Асприля, но той си поведе силно и не се стигна до опасен удар.В 37-та минута след центриране от корнер, Пламен Гълъбов бе близо до гола, но младокът не успя да засече точно коженото кълбо.

В 57-та минута Петрус Бумал намери точно Асприля на дясното крило, бързоногият играч напредна, но шутът му профуча покрай страничната греда. Десет минути по-късно Ристевски от Славия нахлу в наказателното поле, но със самопожертвователен шпагат Гълъбов го  блокира. Натискът на домакините в тези минути доведе до няколко опита за обстрел от дистанция и разбърквания, но с авторитетни намеси отбраната и вратарят Баривиера се справиха.

В 76-та минута влезлият като резерва Армандо Ваюши изведе хитро Джордан очи в очи с Петров, но бранител на «белите» се хвърли в краката на тарана и изби. В 82-та минута Баривиера се намеси хладнокръвно при удар извън наказателното поле, а на отсрещната врата Джордан би над горната греда. Латиноамериканецът можеше и да комбинира с Милчо Ангелов в последната минута, но предпочете да действа сам и атаката пропадна.

В последните секунди на даденото от съдията продължение, при отличен пробив на Ваюши играч на Славия в опита си да изчисти удари напречната греда, а в единоборството Джордан натисна Ристевски и той си отбеляза автогол, оформяйки крайното 0-2 в мача в полза на Литекс.

Славия – Литекс 0-2

0-1  Косоко(23)

0-2  Ристевски(90+4)-автогол

7-ми кръг на А група, стадион Славия, Гл.съдия:Никола Попов

Славия:12 Емил Петров , 91 Крум Стоянов, 4 Кире Ристевски, 3 Димитър Пиргов, 26 Димитър Везалов , 25 Цветомир Панов, 11 Мичел Бургзорг, 8 Станислав Генчев(15-Георгиев(69-Бижев), 10 Фернандо да Силва(79-Василев), 7 Джереми Манзоро, 20 Мишел Платини

Литекс: 31 Винисиус Баривиейра , 3 Антон Недялков , 4 Пламен Гълъбов , 6 Джаксън Менди , 18 Илия Миланов,  93 Петрос Бумал , 88 Никола Колев (72-Ваюши), 15 Кристиан Малинов, 70 Данило Асприля(80-Ангелов) , 9 Уилмар Джордан, 20 Омар Косоко(84-Руменов)