litex3101141Литекс надигра и победи с 3-2 сръбския гранд Партизан в първата си контрола в Турция. Оранжевите стигнаха до успеха с напориста и дисциплинирана игра, а освен това изпуснаха още 2-3 гола. Националът Станислав Манолев се развихри след почивката с две майсторски попадения за успеха, преди това се разписа и Момчил Цветанов.

Сърбите първи застрашиха вратата на Алекснадров и в 4-та минута от пряксвободен удар Илич нацели напречната греда. До края на полувремето обаче ловчанлии определено доминираха, организирайки няколко голови атаки. Два удара на Цветанов и Руменов минаха покрай гредите, а 12-та минута Манолов бе изведен сам срещу Лукач, но стражът изби с мъка удара му.

Последва нов неуспешен опит за обстрел от воле от Цветанов, който в 25-та минута увенча нахъсаната си игра с попадение за 1-0. Джазула пусна отлично към Асприля, колумбиецът надбяга отбраната и стреля, а спасената от Лукач топка стигна до Цветанов и той с глава отблизо откри. До почивката Партизан създаде едно положение в 35-та минута, но Алекснадров парира шута на Скулетич.

Наставикът Златомир Загорчич направи 4 промени в състава си за второто полувреме. Веднага след подновяването на играта оранжевите изпуснаха нов 100% гол. Отново Джазула намери Манолов, но таранът изпусна пак нямаше шанс да се разпише. В 54-та минута след колективна грешка в ловешката отбрана, Лука се оказа най-съобразителен и от нищото изравни на празна врата .

В 60-та минута влезлият като резерва Станислав Манолев показа класа и заби майсторски гол след индивидуален рейд през центъра и техничен удар с левия крак за 2-1. Българският национал показа точен мерник и в 70-та минута, когато получи пас от Цветанов и с шут от над 25метра изненада вратаря на Партизан , довеждайки резултата до 3-1.

В последния четвърт час на двубоя в игра за българския тим се появи каре младоци от Академията в лицето на юношеските национали Колев, Гълъбов, Даскалов и Минчев. В 82-та минута белградчани успяха да намалят чрез Маркович, който вкара от границата на пенала, оформяйки крайното 3-2.

Литекс Ловеч – Партизан Белград 3-2

1-0 Цветанов (29)