litex1204141PFC Litex

Литекс се поздрави със сладка и ценна победа срещу Левски в поредния кръг на плейофната фаза на шампионата. Ловчанлии биха “сините” с 2-1 като гост на Герена и направиха важна стъпка към своята цел за класиране в Европа.Успехът в столицата дойде след голове през първото полувреме на Армандо Ваюши и Румен Руменов. Отлични спасявания след почивката на Илко Пиргов пък не позволиха на домакините да стигнат до обрат.

Оранжевите демонстрираха решителност още от самото начало, а в 23-та минута поведоха в резултата с гол на Ваюши. Десният бек Страхил Попов центрира, Джордан отклони топката и тя попадна в албанеца, който технично я копна покрай Блажевич за 0-1. Малко след това Левски можеше да изравни, но Пиргов блокира отблизо удар на Мисяк. В 30-та минута Ваюши напредна и с красив удар от границата на пенала за малко не удвои, но стражът на домакините майсторски изби.

В 42-та минута ловчанлии отново ликуваха.Джордан изведе Руменов зад гърба на защитата, младокът излъга на два пъти вратаря, но би слабо.После топката попадна в Цветанов, който я запази и отново я подаде към Руменов и халфът порази мрежата, отбелязвайки първия си гол в елита. В даденото от съдията продължение Литекс допусна  “сините” да намалят след  точен удар на Мисяк.

След почивката играта се поизнерви и накъса.Домакините имаха 2-3 сериозни и изгодни ситуации за да изравнят, но стражът на оранжевите Илко Пиргов показа класа и спечели дуелите “очи в очи” с Крумов и резервата Ларсен Туре. Момчетата на Миодраг Йешич също търсеха нови голове, но Джордан и Ваюши не успяха, а други  две добри атаки пропаднаха в завършващата фаза. В последния четвърт час и двата тима получиха по няколко жълти картона, а три минути преди края на редовното време се наложи Момчил Цветанов да напусне терена с червен.

Левски – Литекс 1-2

0:1 Армандо Ваюши (23)

0:2 Румен Руменов (42)

1:2 Владислав Мисяк (45+1)