Домакините от СК „Стратеш Атлетик” с най – много призови места

На 05.11.2017г. в гр. Ловеч се проведоха IV лекоатлетически бягания „Ловешка крепост”. Състезанията се организираха от СК „Стратеш Атлетик”, а община Ловеч подпомогна състезанието с парични награди за всички възрастови групи и финансови средства за част от медалите и грамотите. Тази година състезанието беше във формат крос – кънтри.

Организаторите от СК „Стратеш Атлетик” бяха подготвили обиколка с дължина 500 метра изцяло по тревна настилка, което се хареса изключително много на участниците. В надпреварата взеха участие 106 състезатели от 11 спортни клуба.

Най – много медали спечелиха състезателите на Ловешкия клуб по лека атлетика, общо 11 броя – два златни, пет сребърни и четири  бронзови медали. Двама ученици на ОУ „Христо Никифоров” Победите за „Стратеш Атлетик”, спечелиха двама ученици на ОУ „Христо Никифоров” – петокласника Царимир Антонов и  шестокласничката Ивайла Василева, надбягаха своите връстници от другите спортни клубове.

При девойките старша възраст победата взе Лиляна Георгиева от СКЛАТ „Тракия” – Пловдив. Тя е вице европейската шампионка на 1500 метра от шампионата провел се в Италия през лятото на тази година. Освен нея участие и победи в състезанието взеха още няколко от най – изявените състезатели в средните и дълги бягания.

Маринела Нинева от „Локомотив” –Дряново спечели надпреварата при жените, изпреварвайки Мая Недялкова от „Стратеш Атлетик” – Ловеч и Милка Михайлова от „Дунав” – Русе, и трите са национални състезателки по планинско бягане, а освен това Нинева е национална шампионка и в дисциплините полумаратон и крос. При мъжете победата спечели Стоян Владков от „Дунав” – Русе, второто място взе Георги Гергов, който е национален състезател по планинско бягане и крос, и е най – добрият състезател на СК „Стратеш Атлетик”. Трети се класира друг Ловешки спортист Деян Атанасов.

Като част от Лекоатлетическите бягания „Ловешка крепост” се проведе и крос „Стратеш”. Тази проява се организира по програмата на Министерство на младежта и спорта „Децата и спортният клуб”. Наградите – купи, медали, грамоти и част от дейностите за Крос „Стратеш” се финансираха от Министерство на младежта и спорта, а останалите разходи се поеха от СК „Стратеш Атлетик”. Освен индивидуалните награди за шест състезателни групи се връчиха и купи за комплексни / отборни / победители. По предварително изготвен регламент, домакините от СК „Стратеш Атлетик” не участваха в това класиране. Комплексната победа и купа „Стратеш” спечелиха състезателите на „Аякс” – Троян. Купи бяха връчени на втория и третия отбор в класирането –  „Тракия” Пловдив и „Атлетик – 90”  Луковит. Наградите бяха връчени от заместник кмета на община Ловеч Венцислав Христов. Децата спечелили медали и грамоти от крос „Стратеш” по програмата на Министерство на младежта и спорта „Децата и спортният клуб”, бяха наградени от Атанас Кършев – главен експерт на Министерството за области Плевен и Ловеч.

Класиране :

Момчета 250 метра: 1. Илиян Илиев – „Аякс” – Троян; 2. Александър Бисеров – „Аякс” – Троян; 3. Християн Павлов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч.,

Момичета 250 метра: 1. Женя Пламенова – „Аякс” – Троян; 2. Лили Данкова – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Моника Иванова – „Милка Михаилова” – Перник.,

Момчета 500 метра: 1. Царимир Антонов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 2. Евгени Георгиев – „Атлетик – 90” – Луковит; 3. Витомир Георгиев – „Милка Михаилова” – Перник.,

Момичета 500 метра: 1. Рая Бориславова – „Милка Михаилова” – Перник; 2. Кристияна Тотева – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Даяна Георгиева – „Стратеш Атлетик” – Ловеч.,

Момичета 1000 метра: 1. Румен Руменов – „Мизия” – Мизия; 2. Ангел Димитров – „Мизия” – Мизия; 3. Стоян Стоянов – „Тракия” – Пловдив.,

Момичета 1000 метра: 1. Ивайла Василева – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 2. Деница Лучева – „Аякс” – Троян; 3. Петя Семкова – „Спартак” – Койнаре.,

Момичета 1500 метра: 1. Минчо Давидов – „Тракия” – Пловдив; 2. Константин Василев – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Кристиян Атанасов – „Атлетик – 90” – Луковит.,

Момичета 1500 метра: 1. Стефани Йолова – „Аякс” – Троян; 2. Лора Христова – „Аякс” – Троян; 3. Ния Вичева – „Орловец 93” – Габрово.,

Юноши 2000 метра: 1. Валентин Къдринов – „Тракия” – Пловдив; 2. Николай Стоянов– „Атлетик – 90” – Луковит; 3. Николай Тодоров – „Аякс” – Троян.,

Девойки 2000 метра: 1. Маргарита Радева–„Орловец 93”–Габрово; 2. Стефани Стоянова–„Локомотив Никола Карапетров” София; 3. Клаудия Тодорова–„Тракия” Пловдив.,

Юноши 3000 метра: 1. Данчо Робертов – „Атлетик – 90” – Луковит; 2. Стефан Йорданов– „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Андрей Трифонов – Изв. кл.,

Девойки 3000 метра: 1. Лиляна Георгиева – „Тракия” – Пловдив; 2. Девора Аврамова –„Орловец 93”–Габрово; 3. Камелия Андреева – „Атлетик – 90” – Луковит.,

Мъже 4000 метра: 1. Стоян Владков – „Дунав” – Русе; 2. Георги Гергов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч”; 3. Деян Атанасов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч.,

Жени 4000 метра: 1. Маринела Нинева – „Локомотив” – Дряново; 2. Мая Недялкова – „Стратеш Атлетик” – Ловеч”; 3. Деян Атанасов – „Дунав” – Русе.,