bqganelovech27091513На 26.09.2015г. за втора поредна година СК „Стратеш Атлетик” – Ловеч организира лекоатлетически бягания „Ловешка крепост”. Състезанието включваше дисциплините – шосейно бягане за ученици и планинско трейл бягане.

115 състезатели взеха участие в спортната проява. В шосейното бягане се състезаваха 67 ученика от гр. Ловеч и гр.Троян, като най – много бяха участниците от ОУ „Христо Никифоров” гр. Ловеч.

В планинското трейл бягане на стартовата линия застанаха 48 човека от 7 спортни клуба. Състезателя на СК „Стратеш Атлетик” Ловеч – Георги Гергов спечели надпреварата при мъжете, като изпревари Стоян Владков от Добруджа –Добрич с 38 секунди.Трети се нареди Йоан Филипов, също състезател на клуба от гр. Ловеч.

При жените Маринела Нинева от Локомотив – Дряново спечели победата. След нея на второ място се класира националната състезателка по биатлон Стефани Попова от „Аякс” –Троян, а на третото място се класира Симона Банева от СК „Стратеш Атлетик” Ловеч.

За призьорите в планинското трейл бягане, освен медали и грамоти имаше и парични премии. Състезанието се финансира от община Ловеч.

bqganelovech27091512Момичета след 2001г. – трасе 1500м.

1 Стефани Йолова Аякс – Троян 05:29
2 Лора Христова Аякс – Троян 05:30
3 Изабела Янкова Вежен – Тетевен 05:48