doroteq1303141Утре, сряда, пред сградата на Областната администрация, социалисти от ловешка област ще почетат с едноминутно мълчание жертвите от войната в Украйна и ще внесат декларация при Областния управител, съобщи Доротея Цанкова от БСП Ловеч.

Преди дни, социалистите от Ловеч поискаха да се даде възможност за незабавно предоставяне на българско гражданство на всички желаещи бесарабски, таврически и други българи в Украйна.

„Нека подкрепим майките, бащите и децата на бесарабските българи в искането им към българското правителство да предприеме мерки в тяхна защита”, е призивът на ловешките социалисти. В декларацията членовете на Общинския съвет на БСП пишат още, че руснаци, бесарабски българи и украинци от Одеска област искат управляващите, под натиска на бандеровци, да спрат геноцида над народа си, който провеждат в продължение на 25 години.

3 коментара

  1. Българските социалисти не само мълчат, но дори не смеят дори да прочетат какво пишат много от руснаците за събитията.
    Живях и учих заедно с десетки “ветерани” от Афганистан, много от тях в дългите зимни вечери и нощи ми разказваха за преживяното от тях. Живях и учих заедно със стотици “бандеровци”, по определението на малоумните ловешки социалисти, които през осемдесетте години на двадесети век не криеха своите възгледи и стремежи за свободна и независима Украйна. Има вероятност някои от тях са сред жертвите от събитията с днешна дата. За бога, дори познавах едно от двете момчета, учили в нашето училище и загинали в подводницата “Курск”, чиято майка ми бе учителка. И много обичам хора, чиито досег с Русия и СССР се ограничава до една-две екскурзии до столицата или някое руско село-побратим, които дори не могат свястно да си поискат хляб на руски, да ме ограмотяват за събитията там. Затова след написаното от моя приятел Василий Пигулин (когото познавам лично от почти 35 години и с удоволствие общувам през последните няколко онлайн) ще пусна и малко материал от нета във връзка с жертвите, за които “мълчат” путинофилите (русофил съм аз, защото обичам и чета руска литература, слушам с удоволствие и разбирам руската музика, театър, кино):

    “В Украине за 2014 год потеряно более 7000 российских военных. Это убитые (более 5.5 тыс.) и пропавшие без вести по данным ряда общественных групп и организации, которые занимаются поиском и идентификацией пропавших военнослужащих. Только за короткий период после новогодних праздников на Донбассе убито и ранено несколько десятков военнослужащих из России, пишет издание freejournal.biz.
    “Ну, о том, что российских военных в Украине нет – я уже не раз писала. Не смотря на более 5,5 тысяч грузов-200 из Украины в Россию. Ну, нет российской армии в Украине.
    Вообще в России действуют странные законы: если высокостоящий чиновник типа Президента сказал, то ты не имеешь права верить своим глазам. Хоть гору трупов российских военных вывези к Кремлю – доказывать бесполезно. ” – пишет Елена Васильева, модератор группы “Груз 200 из Украины в Россию”.

    “Груз 200” – военен термин, означаващ товар с мъртви тела на руски войници. Един брой от “груз 200” е равен на един цинков гроб с мъртво тяло на руски войник вътре.

  2. Ни для кого не секрет, что установление мира на юго-востоке Украины зависит от решения одного человека. Достаточно для этого вернуть в Россию “отпускников” с тяжелым оружием и закрыть границу с Украиной. Не в тот же день там установится мир, конечно, отморозки там еще постреляют, но патроны кончатся и все стихнет. И мы перестанем терзать Украину, перестанут гибнуть украинские военные, наши наемники и мирные жители.
    Весь мир этого хочет и даже предлагает варианты Путину так выйти из сложившейся ситуации, чтобы не потерять лицо.
    Но Путин не может проиграть. Ему плевать на бессмысленные смерти, плевать на стремительное обнищание российского народа, плевать на будущие потери, которые лягут на плечи наших детей.
    Его интересует только сохранение власти и личные амбиции.
    Но если россияне, живущие тем, что видят в телевизоре, смирились с этим, то весь остальной мир долго терпеть это не станет. Вчерашнее очередное путинское “нет”, думаю добавит ему решительности. Посмотрим. Развязка близка. Есть даже слабая надежда, что за выходные наши передумают и предложат какой-то компромиссный вариант.
    Главное, чтобы перестали убивать.

    В. Пигулин, предприниматель, Санкт Петербург, Россия

    https://www.youtube.com/watch?v=kOeAXKUK6aM

    No comment

  3. Сегодня, 10 февраля, в Египте проходит официальный визит Владимира Путина. Президента России встречают невероятно пышно: как сообщает ТАСС, улицы Каира «увешаны плакатами» с изображениями Путина, приезд (как пишет ТАСС) обсуждают на улицах, в кафе и на ток-шоу, местные газеты пестрят заголовками: «Добро пожаловать, президент Путин», «Путин – герой нашего времени».

    https://www.youtube.com/watch?v=tyXrGUDR6UQ
    No comment.

Comments are closed.