litex2911142PFC Litex

Литекс показа характер и си тръгна с точка от Герена. Дербито между Левски и оранжевите в столицата завърши без победител – 2:2. В много напрегнат мач ловчалии съумяха да покажат воля и себераздаване, благодарение на които стигнаха до равенството. Кристиян Малинов записа гол и асистенция в актива си, ново красиво попадение отбеляза Кирил Десподов.

Наставникът Красимир Балъков заложи на единасеторката, донесла важната победа във Варна преди седмица. В халфовата линия отново се появиха Страхил Попов и Антон Недялков, а в предни позиции действаше колумбийският тандем Джордан-Асприля.

Двубоят започна отлично за ловчалии, които още в 8-та минута откриха резултата. Страхил Попов центрира отдясно в малкия пенал, където Кристиян Малинов се оказа най-хитър и засече топката за 0-1. Домакините опитаха натиск и бързо да върнат гола, но защитата и Баривиера не се огънаха.

litex2911141В 28-та минута, обаче, ловешката отбрана не реагира по най-добрия начин при неутрализирането на Домовчийски и нападателят изравни от безобидна ситуация. До края на полувремето мачът продължи оспорвано, но без реални ситуации за гол пред двете врати. В 44-та „сините“ съумяха да накажат нова грешка в оранжевия ариергард и чрез Аниете направиха 2-1.

Балъков потърси промяна и след почивката пусна в игра офанзивните Руменов и Кирил Десподов с цел да дадат повече острота в нападение. В 66-та минута при бърза контраатака именно Десподов изравни. Младокът получи пас от Малинов и майсторски оплете топката в мрежата за 2-2.

След гола играта се оживи и двата тима тръгнаха да търсят победен изход в двубоя. Те обаче действаха припряно, а и напрежението си каза думата в решителните моменти. В тези минути голямо хладнокръвие на вратата показа Винисиус Баривиера, който авторитетно се намесваше в по-напечените ситуации. Столичани опитаха финален щурм и в 89-та минута можеха да ликуват, но Аниете би покрай вратата.

Левски – Литекс 2-2
0-1 Кристиян Малинов (8′)
1-1 Домовчийски (28′)
2-1 Аниете (44′)
2-2 Кирил Десподов (66′)

Левски: Пламен Илиев, Веселин Минев, Борислав Стойчев, Планен Крумов, Пламен Димов, Аймен Белаид, Георги Сърмов (Краев – 26′), Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Валери Домовчийски (Велев – 78′), Антонио Аниете
Литекс: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Васил Божиков, Илия Миланов (Руменов – 46′), Антон Недялков, Джаксън Менди, Пламен Гълъбов, Петрус Бумал (Десподов – 59′), Кристиян Малинов, Данило Асприля, Вилмар Джордан (Цветков – 79′)