litex2005131PFC Litex

Без фойерверки в играта, но с мъжество и дисциплина Литекс победи с 0:2 при гостуването си в Гоце Делчев. С успеха над местния Пирин оранжевите прекъснаха неприятната си серия от две загуби напоследък. Ценните попадения за победата бяха дело на младия бранител Емил Грозев и на капитана Георги Миланов.

И за този мач Христо Стоичков трябваше да прекроява състава си, тъй като един от основните стълбове в отбраната – Страхил Попов не можа да вземе участие заради разтежение. Възстановен след два пропуснати мача на терена обаче се завърна националът Георги Миланов, а шанс като титуляр в центъра на ариергарда получи Емил Грозев. Самият Стоичков пък бе посрещнат с голямо уважение и почести от публиката и домакините, които му подариха почетен плакет.

Двубоят започна двуостро от самото начало, с много здрави единоборства и желание за изява и от двата отбора. В 17-тата минута след разиграване от корнер Божиков стреля с глава, но топката мина покрай страничната греда. Малко по-късно на удобна позиция излезе и Ванжер, но Юсев спаси диагоналния му удар.

В 39-тата минута ловчанлии откриха резултата с гол на младока Емил Грозев. Бранителят се извиси на задна греда при корнер и засече центриране на Ваюши за 0:1. Камата бе принуден да направи смяна в края на полувремето. Защитникът Илия Миланов напусна контузен терена, а на негово място се появи Кирил Динчев.

В 56-тата минута Литекс можеше да предреши нещата, но попадението отблизо на Жуниор бе отменено заради засада. През втората част мачът продължи със същото оспорвано темпо, но без чисти голови ситуации пред вратите. Няколко разбърквания пред двете наказателни полета и плахи удари не успяха да изненадат вратарите Пиргов и Юсев. В 89-тата минута Георги Миланов сложи точка на спора с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от 20-тина метра оформяйки крайното 0:2.

Пирин – Литекс 0:2
Съдия: Радослав Станев
Стадион: Градски, Гоце Делчев, 1000 зрители

0:1 Грозев (38)
0:2 Г. Миланов (89)

Пирин: 88. Юсев, 3. Д.Пиргов, 4. Дреновички, 5. Гуцев, 8. Лазаров (46 – Коцев), 9. Хазуров (46 – И. Стоянов), 10. В.Марчев, 18. Лапантов, 21. Панайотов, 22. Киров, 77. Близнаков (80 – Шишков)

Треньор: Минчо Минчев

Литекс: 1. И.Пиргов, 5. Грозев, 18. И.Миланов (40 – Динчев), 4. Божиков, 5. Недялков, 6. Хасани, 7. Ванжер (89 – Даскалов), 10. Жуниор, 17. Г.Миланов, 14. Ваюши, 9. Иса (68 – Костадинов)