Разпечатай това Публикация

Отборът на РД ПБЗН Плевен спечели зоналното състезание по пожароприложен спорт

Прочетено537пъти

pojarsport1905161Плевенските огнеборци ще представяват региона на Републиканския преглед във Варна.

На 17.05.2016 г. в гр. Троян се проведе зонално състезание по пожароприложен спорт.
В надпреварата участваха отборите на регионални дирекции „Пожарна безопасност и защита на населението”-Ловеч, Плевен, Габрово и Велико Търново.
Състезанието се проведе в четири дисциплини – изкачване с щурмова стълба; 100-метрова пътека с препятствия; пожарна щафета 4х100 метра с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа.
Първите две дисциплини бяха спечелени от представителния отбора на РДПБЗН-Плевен следвани от отборите на Габрово, Велико Търново и Ловеч.
В дисциплината пожарна щафета 4х100 метра с препятствия, първо място зае отборът от Габрово, второ място спечелиха огнеборците от Велико Търново, трето място РДПБЗН-Ловеч и четвърто за РДПБЗН-Плевен.
В дисциплината бойно разгръщане от мотопомпа първо място спечели отбора на РДПБЗН-Ловеч, второ място заеха плевенските огнеборци, а на  трето и четвърто останаха съответно отборите на РДПБЗН-Габрово и РДПБЗН-В. Търново.
Победител в комплексното класиране е отбора на РДПБЗН-Плевен, второ място е за отбора на РДПБЗН-Габрово, трето място за отбора на РДПБЗН-Велико Търново и четвърто място за отбора на РДПБЗН-Ловеч.
Отбора на РДПБЗН-Плевен, като победител  ще участва в Републиканския преглед във Варна, който ще се състои в началото на месец юни.
На състезанието присъстваха директорите на регионалните дирекции „Пожарна безопасност и защита на населението”, които наградиха победителите в отделните дисциплини.