«

»

май 19 2015

Разпечатай това Публикация

Отборът на ОУ „Иван Хаджийски” гр. Троян спечели първото място на областно състезание на младежките противопожарни отряди „МЛАД ОГНЕБОРЕЦ”.

Прочетено1154пъти

pojarnaturnir1310132На 18.05.2015 г. на стадион „Чавдар” в гр. Троян, под патронажа на Община Троян, се проведе областно състезание на младежките противопожарни отряди „МЛАД ОГНЕБОРЕЦ”. Гости на мероприятието бяха началникът на РИО-Ловеч г-н Еленко Начев и заместник-кмета на община Троян г-жа Поля Димова.

Младите огнеборци се състезаваха в дисциплините “Бойно разгръщане от състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”. В надпреварата се включиха пет отбора – от Ловеч, Троян, Тетевен, Ябланица и Луковит.

В крайното класиране на първо място с 1040,6 точки се класира отборът на ОУ „Иван Хаджийски” гр. Троян. Същият отбор на 9 май 2015 г. спечели първо място и купа „Свиленград-2015“ на националния турнир по пожароприложен спорт на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” в гр. Свиленград. Отборът – първенец се тренира от Милкана Стефанова Христова ръководител – педагог от ОУ „Иван Хаджийски”и от Мартин Даракчиев – младши инспектор в РСПБЗН-Троян.

Второ място спечелиха състезателите от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” гр. Ловеч с 1035,65 точки, а трето място с 995,95 точки – СОУ „Георги Бенковски” гр. Тетевен. Четвърти станаха учениците от СОУ “Васил Левски” Ябланица (956,90 точки).

Директорът на РДПБЗН-Ловеч комисар Владимир Кацарски връчи почетен плакет на заместник-кмета на община Троян г-жа Поля Димова за приноса на Община Троян в подготовката и провеждането на състезанието.

Младите огнеборци от ОУ „Иван Хаджийски” гр. Троян ще представят област Ловеч на републиканското състезание, което ще се проведе в курортен комплекс “Слънчев бряг” от 5 до 8 юни 2015 г.