В Ловеч връчиха наградите от три национални конкурса за деца

Прочетено1273пъти

На специална церемония на 30 май следобед бяха връчени наградите от Националния ученически конкурс за есе „Напред, науката е слънце“, от Националния  ученически конкурс за мултимедиен продукт „Върви, народе възродени!“ и от Националната изложба – конкурс за детска рисунка  „Детство мое – реално и вълшебно“. Организатори са Министерството на образованието и наука, Националният дворец на децата, РУО – Ловеч, Община Ловеч и ЦПЛР-Общински детски комплекс Ловеч.

Гости на тържеството бяха зам.- кметът на Ловеч Община Ловеч Венцислав Христов, Еленко Начев, началник на Регионалното управление по образованието –Ловеч,д-р Димитър Димитров, директор на Дирекция „Образование, здравеопазване, култура и туризъм“, Елка Петрова, директор ЦПЛР-ОДК и други.

Събитието бе открито с новия танц „Чарли“ на балет „Ралица“ при ЦПЛР – ОДК Ловеч с главен художествен ръководител Боряна Филипова. Само при рисунките участниците бяха над 400 деца от цялата страна, на финала бяха класира над 60, като много от тях дойдоха лично да си получат наградите.

Виж по-долу пълния списък във всички категории:

  1. Наградени от Националния ученически конкурс за есе  „Напред, науката е слънце“

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  5-7 клас

 

1-во място: Йоанка Симеонова – 6 клас , ЦПЛР – ОДК , Тетевен

2-ро място : Велина Иванова  – 7 клас ,ОУ „Хр. Никифоров“, Ловеч

2-ро място : Стела Драгоманска – 6 клас ,ОУ „В.Левски“, Ловеч

3-то място: Миляна Стоянова  – 6а клас ,10 ОУ „Ал.Константинов“, Перник

3-то място : Диана Пежгорска  – 5 клас  ,ППМГ, Ловеч

 

Поощрения: Елена Зоркова – 7 клас , ОУ „Хр. Никифоров“ , Ловеч

                      Йоан – Стефан Петков, 5 клас ,ОУ „В. Левски“, Ловеч

                     Тея Петрова – 5 клас ,ОУ „Хр. Никифоров“ , Ловеч

 

 

  ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 812 клас

 

1-во място: Ралица Минкова – 10 в клас , ПЕГ „Екзарх Йосиф I “, Ловеч

2-ро място: Чавдар Лалов – 11 клас , МГ „ Гео Милев“ , Плевен

2-ро място: Симона Велчева – 11 клас , ЦПЛР , Троян

3-то място: Елена Таракова -12 клас , ПГИТ „ Проф. д-р А.Златаров“, Петрич

3-то място: Марина Петрова – 10 в клас , ПЕГ „Екзарх Йосиф I “, Ловеч

Поощрения:

 Есил Шукриева – 8 клас, ОДК, Стражица

Маргарит Тасков – 10 клас , ПГО „Ел.Багряна“-Бяла Слатина

 

  1. Наградени от Националния ученически конкурс за мултимедиен продукт  „Върви, народе възродени“.

I– ва възрастова група  5-7 клас

 

1-во място:Мартин Петров Невянов-5 клас, Школа по електроника и информатика, ЦПЛР-ОДК, гр.Ловеч

 

2-ро място:Иван Георгиев Вълчев – 5 клас, Школа по информационни технологии, ЦПЛР-гр.Троян

3-то място:Йоана Ивайлова Ангелова – 6„а” клас, ОУ„Хр.Никифоров”, гр.Ловеч

 

3-то място:Манол Димитров Димитров- 6 клас,клуб „Компютърен свят”,ЦПЛР-ОДК,гр.Кърджали

 

Поощрителна награда

 

  • Елица  Георгиева Христова-5„а” клас, ОУ„В.Левски”, гр.Ловеч

 

IIра възрастова група  812 клас

 

1-во място: Стилиян Георгиев Стойков – 8 клас, Школа по информационни технологии, ЦПЛР-гр.Троян

 

2-ро място: Владимир Свиленов Живков – 9 клас, Школа по електроника и информатика, ЦПЛР-ОДК, гр.Ловеч

 

3-то място: Петър Райнов  Райнов – 10 клас, СУ”П.К.Яворов”, гр.Стралджа

 

  1. Наградени от националния конкурс за детска рисунка „Детство мое – реално и вълшебно“

 

Награда за плакат

 

  • Елеонора Буковска – 9г., Школа по изобразително изкуство “Живопис“, ОДК ”Св.Иван Рилски ”, гр.Казанлък

Награда на Национален дворец на децата

 

  • Вяра Пенчева – 8 г., II клас,  Школа”Елиза Арт”, гр.Габрово

 

Награда на Община Ловеч

 

  • Мариана Димитрова – 16 г., Школа по изобразително изкуство ”Живопис”, ОДК ”Св.Иван Рилски ”, гр.Казанлък

 

Награда за най-малък участник

 

  • Мишел Михайлова – 5 г.,Арт-школа”Колорит”,гр.Плевен

 

Колективна награда за пластикa

 

  • ППМГ-гр.Ловеч, 7 клас

 

Училища и детски градини

 

I– ва възрастова група  6-9 години

 

1-во място:Валерия Пеева – 9 г., ЧСУ”Увекинд”-гр.София

2-ро място:Никол Илиева – 6 г., ДГ ”Радост”, гр. Габрово

2-ро място:Светослава Янкова -7 г., I клас, СУ”Цанко Церковски”, гр.П.Тръмбеш

3-то място:Мариела Ангелова – 9 г., III клас, СУ”Бачо Киро”, гр.Летница

Поощрения

 

  • Яна Крумова – 6 г., ДГ ” Слънце”, гр. Плевен
  • Николай  Стоянов – 9 г., СУ”Св. Кл. Охридски”, гр.Добрич
  • Виктория  Спасова -7 г., ДГ”Слънце”, гр.Ловеч

 

II – ра възрастова група  10-12 години

 

1-во място:Христина Костова – 11г.,V клас, СУ”Бачо Киро”, гр.Летница

2-ро място:Райхан Ризова – 11 г., V клас, ОУ”Св.Св. К. и Методий”, с.Александрово

3-то място:Кадер Фикриева – 12 г., VII клас, Обединено училище ”П. Волов”, с. Тодор Икономово

3-то място:Румяна  Христова – 11г., V клас, СУ”Цанко Церковски”, гр.П.Тръмбеш

 

Поощрения

 

  • Рени Костадинова – 12 г.,VI клас, СУ”Проф. Н. Маринов”, гр.Търговище
  • Гергана Цанкова -10 г., IV клас, СУ ”Св. Кл.Охридски”, гр. Ловеч
  • Александър Манов -11г., IVклас, СУ”Т.Кирков”, гр.Ловеч

 

III – та възрастова група 13-16 години

 

1-во място:Марияна  Петкова – 13г.,VII клас, СУ”Б.Киро”, гр.Летница

2-ро място:Десислава Димитрова -15 г., IX клас, ПЕГ”Екзарх Йосиф I”, гр.Ловеч

3-то място:Камелия Николова -14г.,VII клас, ППМГ, гр.Ловеч

 

Поощрения

 

  • Пресияна Невянова – 14г., VII клас, СУ”Св. Кл. Охридски”, гр. Ловеч
  • Даяна Дончева – 13 г., VII клас, ОУ ”Св.Св. Кирил и Методий”, гр.Ловеч
  • Ивайло Иванов – 13 г., VII клас, ОУ ”Хр. Никифоров”, гр.Ловеч

Школи

 

I– ва възрастова група  6-9 години

 

1-во място:Сузан Исмаил – 7 г., I клас, ШИИ”Палитра”, ОДК-гр.Кърджали

2-ро място:Йоана Иванова – 6 г., Ателие ”Приказен свят”, гр.София

2-ро място:Селен Наимова – 9г.,III клас, Школа”Арт-Попово”, гр.Попово

3-то място:Ренис Мелих – 7г.,Ателие по изобразително изкуство, гр.Търговище

3-то място:Адриана Карагьозова – 9г., Арт-ателие”Огледало”, гр.Варна

 

Поощрения

 

  • Мелинда Мохаремова – 9г., III клас, ШИИ ”Палитра”, Читалище ”Ф.Станиславов – 1903” , с.Ореш
  • Анна Георгиева – 7г., I клас, Школа”Седмоцвет”, ОДК-гр.Ямбол
  • Мила Илиева – 9 г., III клас, Школа”Шарена палитра”, ОДК-гр.Стражица
  • Рая Михайлова – 9г., НЧ”Дряновска пробуда-2008”, гр.Дряново

 

II – ра възрастова група  10-12 години

 

1-во място:Преслава Петрова – 10г., Арт-студио”Армеро”, гр.Враца

2-ро място:Божидар Маринов – 12г., VI клас, ЦРД, гр.Червен бряг

2-ро място:Елеонора Неделчева – 11г., V клас, Школа „Арт-Попово“, гр.Попово

3-то място:Далия Намер – 10г., Ателия „Приказен свят”, гр.София

 

Поощрения

 

  • Галена Василева – 11г., НЧ”Хр. Ботев-1901”, с. Зафирово
  • Златомир Лефтеров – 11г., V клас, ЦПЛР-ОДК Дългопол
  • Анабела Николова -11г.,V клас, ШИИ”Палитра”, Читалище”Ф.Станиславов-1903”, с. Ореш
  • Николай Николаев – 11г.,V клас, ЦПЛР- ДК,гр.Септември

 

III – та възрастова група 13-16 години

 

1-во място:Мария-Магдалена Делчева – 13г.,VII клас, ШИИ”Палитра”, ОДК-гр.Кърджали

2-ро място:Анастасия Гочева – 13г., Ателие”Стела и Дара”,ОМЦ“Захари Стоянов“ гр.Добрич

3-то място:Ива Пекова – 13г.,VII клас, Школа по изобразително изкуство, ЦРД, гр.Червен бряг

Поощрение

  • Нури Нури – 16г.,X клас, Клуб „Природа и фантазия”, ЦПЛР-ЦУТНТ,

Гр. Разград

Вашият коментар:

Постоянен линк към тази тема: http://lovechtoday.eu/%d0%b2-%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d1%87-%d0%b2%d1%80%d1%8a%d1%87%d0%b8%d1%85%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d1%82-%d1%82%d1%80%d0%b8-%d0%bd%d0%b0%d1%86%d0%b8%d0%be/

%d блогъра харесват това: